18 Kasım 2018

Sosyal Ağlardaki Paylaşımlar Satışları Ne Kadar Etkiliyor? [İnfografik]

Social salesSosyal medyanın gerektiği kadar ölçümlenemiyor olması, bu yeni medya düzeninin küçük handikaplarından biri. Özellikle kullanıcıların kendi hesaplarında yaptığı paylaşımların, satışları ne denli etkilediği de e-ticaret sektörünün sosyal medya stratejileri açısından merak konusu oluşturuyor. Sosyal ticaret platformu olan Addshoppers‘ın 5 milyon dolar değerindeki kendi satışları üzerinden yaptığı araştırma bu konuda yeterli fikri verebilir.

Detaylı bir infografikle açıklanan verilere göre, kullanıcıların paylaştığı her post’un değeri, ortalama 2.04 dolar. En çok paylaşımda bulunan segment, 25-34 yaş arasındaki erkek Facebook kullanıcıları.

Ortalama rakamları bir kenara koyup tekil bazlı değerlendirildiğinde, e-posta paylaşımlarının en değerli aktivite olduğunu görüyoruz. Kullanıcıların e-posta üzerinden gönderdiği paylaşımların değeri 17,93 dolar. Rakamın bu denli yüksek olmasının sebebi, bire bir paylaşımların dönüşüm oranı açısından daha fazla değerli olması. E-postanın ardından satışa en çok etki eden alanlar ise sırasıyla, Google+ (10,78), Facebook (2.35) ve Twitter (1.62).

Sosyal paylaşımların satışı en çok etkilediği kategorileri de bulabileceğiniz infografiğin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya tarafında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen kişiler de E-ticaret Şirketleri İçin Sosyal Medya Kullanım Rehberleri sayfamıza göz atabilirler.

PrintSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*