16 Aralık 2018

Sosyal Medya ABD’li Seyahat Acentalarının Pazarlama Tercihi

World Travel Market tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, ABD’de seyahat acentalarının pazarlama faaliyetleri arasında sosyal medyanın yeri hızla artıyor.

Sosyal medyanın ucuz yapısı ve büyük kitlelere ulaşmada sağladığı kolaylıklar sebebi ile email ve firmaların kendi websitelerinden sonra gelen 3. pazarlama yöntemi olduğunu belirten World Travel Market yetkilileri, email pazarlama kullanımının 2010 yılında %85 olduğunu, bu sene ise %73’e indiğini belirtiyor.

Sosyal medyanın ABD’deki seyahat acentalarının %39’u tarafından kullanıldığına da değinen araştırmada, $50,000 ve aşağısında geliri bulunan acentaların %50’sinin, $50,000 ve $250,000 arasında gelir sağlayan acentaların ise %46’sının sosyal medyayı pazarlama faaliyetleri için kullandıkları belirtiliyor.

Sosyal medyanın müşterilerle iletişime geçmede sağladığı kolaylık tartışılmaz. Seyahat acentalarının da bu yükselen trendi pazarlama faaliyetleri arasında öne çıkardıkları World Travel Market araştırması ile ortaya çıkmış oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*