20 Kasım 2018

Sosyal Medyada Ne Zaman Paylaşım Yapmalı? [İnfografik]

sosyal-medyada-paylasim-icin-uygun-zamanlar-one-cikan
Markalar sosyal medyada paylaştıkları içerikler sayesinde daha fazla etkileşim elde emek, daha fazla takipçiye ulaşmak için yayın yaptığı mecra kullanıcılarının aktif olma sürelerine bağlı olarak stratejilerini geliştirmeli ve içeriklerini bu doğrultuda paylaşmalı.

Özellikle sosyal medya pazarlaması ile ürününü veya hizmetlerini tanıtan markalar için oldukça önemli olan sosyal medyada aktif zaman dilimlerine dair Social Marketing Writing’in, Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest gibi popüler mecralar özelinde hazırladığı infografiğe göre; kullanıcılar Google+’ta sabah 09:00-11:00 arası, Pinterest’te ise günün ilk saatleri aktif oluyorlar. Diğer bir yandan en uygun içerik yayınlama zamanlarının Facebook’ta 13:00-14:00 arası, Twitter’da 13:00-15:00 arası ve Linkedin’de ise 17:00-18:00 olduğu belirtilmiş.

Sosyal mecralarda en aktif olunan saatler dışında en aktif günlerin de yer aldığı infografikte, Twitter’da Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü en çok zaman geçirilirken, Facebook’ta ise Çarşamba günü olduğu görülüyor.

İnfografikte yer alan tüm detaylara bağlı olarak internet kullanıcılarının mesaiye başlamadan ve mesai bitmeden önce Linkedin’de zaman geçirdiklerini, gün içerisinde yoğun olarak Facebook’ta ve Twitter’da zaman geçirdiklerini, markalar için sabah saat 08:00’e kadar içerik paylaşımları için uygun zaman olmadığını söyleyebiliriz.

İnfografikte öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde:

sosyal-medyada-paylasim-icin-uygun-zamanlar Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Aslına bakarsanız, zaman dilimleri meselesi ülkelere, ülkelerin konumlarına göre ve halkın çalışma günlerine göre değişiyor. Kısaca her markanın kitlesinin zaman dilimi gerçekte çok farklı. Ama bizim ülkemizde genelde en çok 16:00, 17:00 ve 21:00 civarında en büyük kitleye ulaşıyor sayfalar ve hesaplar. Hatta çarşamba ve perşembe akşamı da en yoğun günler olarak gözüküyor. Şu ana kadar Twitter, Facebook, Instagram, Vine üzerinde yaptığım testlere göre bu sonuç çıkıyor. Vine ve Instagram ayrıca daha çok gece vakti etkileşim alıyor. Ve insanların yollarda geçirdiği vakitlerde.

Fikrini söyle

*