13 Kasım 2018

Sosyal Ticaret Sitesi Lockerz Yatırıma Doymuyor

Geçtiğimiz Ağustos ayında kurucusu ve CEO’sunu Yahoo’ya kaptıran sosyal ticaret sitesi Lockerz’ın 7.5 milyon dolar tutarında yeni bir yatırım aldığı duyuruldu.

Firmadan bir yetkilinin de doğruladığı habere göre sağlanan fon, var olan yatırımcılar arasından geldi. Bu gelişme ile aldıkları toplam yatırım miktarını 80 milyon dolar seviyesine yükselten Lockerz, dünya çapında gittikçe yükselen bir trend olan sosyal ticaretin başarısını kanıtlar nitelikte. Aylık 45 milyon tekil ziyaretçi rakamlarına sahip olan sosyal ticaret sitesinin kullanıcı profili çoğunlukla 13-30 yaş arası kadın ve erkeklerden oluşuyor.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi Lockerz’ın kurucu CEO’su Kathy Savitt, geçtiğimiz yaz döneminde Yahoo‘nun pazarlama operasyonlarının başına geçmişti. Bu gelişmeler ışığında akıbeti konusunda endişelere neden olan Lockerz, şeytanın bacağını kırmış anlaşılan.

Bilmeyenler için biraz Lockerz’dan bahsetmek gerekirse; kullanıcıların sitede yaptığı işlemler neticesinde “PTZ” denilen bonuslar kazanıp, bunları Lockerz mağazasından yapacakları alışverişleri esnasında indirime çevirmelerine imkan veren bir sosyal ağ olarak öne çıkıyor. Aralarında Xbox 360, Nintendo, Canon ve Olympus gibi yüzlerce markanın bulunduğu ürünler arasından istediğini satın alabilen üyelerin, biriktirdikleri “PTZ” puanları sayesinde bugüne kadar milyonlarca dolarlık bir indirim gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Özellikle geçtiğimiz günlerde 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklayan Facebook gibi bir devin, sosyal ticarete yumuşak bir geçiş yaptığını gören rakipler, pazardan pay kapabilmek içini çalışmalarını hızlandırmışa benziyor. Duyurduğu “Gifts” özelliğiyle artık alışveriş yapmak için de kullanacağımız Facebook bu sektörde ilk olmayacak. Fancy gibi sosyal ticaret siteleri, pazara Facebook ve Pinterest gibi devlerden önce girip, şimdiden sadık bir kitle oluşturmayı başarabildiler. Diğer büyük aktörlerin de dahil olmasıyla birlikte sosyal ticaret arenasında nasıl bir rekabet ortamının yaşanacağını ise yakın bir zaman içerisinde hep beraber göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*