13 Kasım 2018

Sosyal Ticarette Yetenek Avı: eBay Svpply’ı Satın Aldı

eBay dün blogunda yaptığı açıklama ile Svpply.com’u satın aldığını duyurdu. New York merkezli bir şirket olan Svpply, vitrin alışverişi (bir ürünü satın almadan sadece mağazaların vitrinlerine bakmak) olarak bilinen kavramı sosyal medyaya daha kişiselleştirerek taşıyor. eBay’in Svpply’ı ile satın almasıyla ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

İnternet üzerinden özel seçilmiş moda tasarım ürünlerinin satıldığı Svpply, kullanıcılara beğendikleri ürünleri takip etme özelliği de sağlıyor. Svpply sayesinde kullanıcılar, arkadaşlarının Twitter ve Facebook üzerinden hangi ürünleri beğendiklerini görebilecek ve Svpply diğer kullanıcıların profillerinde beğendikleri ürünleri göstererek, kullanıcıların yeni ürünler keşfetmelerini sağlayacak. Bunun yanında kullanıcılar Svpply’daki hesaplarında sahip oldukları ya da istedikleri ürünlerin galerilerini yapabilecekler.

Haftada 620 bin ürünün tıklandığı Svpply’ın 140 bin üyesi bulunmakta. Aylık tekil ziyaretçi sayısı ise 700 bin. Şirketin geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıkan iPhone ve iPad uygulaması ise 37 bin kez indirilmiş.

Bu satın almayla beraber Svpply’ın teknoloji geliştirici ekibi de eBay’e katılmış oldu. 6 kişilik tasarımcı ve geliştirici ekip, eBay.com’un kullanıcılara daha kişisel ve özel bir satın alma deneyimi sağlaması için New York’taki ofislerinde çalışmaya devam edecek.

eBay yaptığı bu girişim ile kullanıcılara daha kişisel ve özel bir alışveriş deneyimi sağlamayı planlıyor. Ayrıca eBay, Svpply’ı satın alarak kullanıcılara başka kullanıcıların beğendiği ve önerdiği ürünleri de sunmanın yanında, Paypal kullanımında da kişiye özel özellikler sunmaya hazırlanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*