16 Kasım 2018

Spotify Bu Sene 1 Milyar Dolar Ciroya Ulaşacak

Yayın hayatına 2008 yılında İsveç’te başlayan, ardından hızla Avrupa’ya, 2011 yılında ise ABD’ye açılan online ve mobil müzik dinleme uygulaması Spotify, bu sene sonuna kadar 889 milyon dolar ciroya ulaşmayı planlıyor.

Geçtiğimiz seneyi 60 milyon dolar zararla kapatan müzik servisi, buna rağmen 2012 yılını da zararla kapatacaklarının öngörüldüğünü paylaşıyor.

Öncelikli hedeflerinin karlılık değil büyüme olduğunu açıklayan firma CEO’su Daniel Ek, yakın zamanda Avusturalya’ya da açılmayı planladıklarını belirtiyor.

Bu güne kadar 189 milyon dolar yatırım alan Spotify, halka arzının henüz söz konusu olmadığını da ekleyerek, şimdilik ek yatırıma ihtiyaç duymadıklarını ifade ediyor. Değerinin 4 milyar dolara ulaştığı belirtilen Spotify’ın CEO’su Ek, nakite ihtiyaçları olmadığı halde, iş modellerine getirisi olabilecek yatırımcılar ilgilendikleri takdirde yatırım almaya her zaman açık olduklarını açıklıyor.

Kazandığı paranın yaklaşık %70’ini telif hakları için ödediği belirtilen müzik hizmeti Spotify, gelirini ise aylık üyelik ücreti ile hizmete üye olan kullanıcılardan sağlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*