17 Kasım 2018

Avrupalı Spotify Pandora’ya Rakip Radyo Hizmetini Başlatıyor

Hem Avrupa’da hem ABD’de hizmet veren, cloud kaynaklı müzik dinleme servisi Spotify, kişiselleştirilmiş radyo hizmeti sunan Pandora benzeri bir hizmeti ABD kullanıcılarına sunmaya başlıyor.

İlk etapta sadece iPhone ve iPadler için kullanılabileceği belirtilen uygulamanın yakın zamanda Android cihazlar için de yayına başlayacağı paylaşılıyor.

Mobil reklam kazancı ile Apple iAd’i geride bırakan Pandora gibi, üyelik ücreti ödemeyen kullanıcılarına radyo hizmetini desteklemek adına reklamlar sunacağını belirten Spotify, üyelik ücreti veren, yani premium üyelerinin reklamsız radyo keyfini yaşayabileceklerini iletiyor.

Aynen Pandora’da olduğu gibi beğenilen şarkı ya da sanatçılar ile radyo istasyonları oluşturmaya olanak tanıyacak olan Spotify üzerinde sayısız radyo istasyonu açılabilecek.

Spotify, Pandora’dan farklı olarak beğenilen şarkıları daha sonra dinleyebilme hizmeti ve arkadaşların listelerinden radyo kanalı oluşturabilme olanağı sunacağını da açıklıyor.

18 milyon kullanıcısının 3 milyonu premium olan Spotify, radyo hizmeti için şimdiden aralarında McDonalds, Macy’s, Warner Bros, Taco Bell ve Heineken gibi büyük markaların bulunduğu reklamverenlerle anlaşmış durumda.

Spotify’in radyo hizmetine uluslararası premium kullanıcılar da ulaşabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*