13 Kasım 2018

Square de E-posta Üzerinden Para Gönderme Servisi Sunuyor

SquareÜçüncü bir partiye ihtiyaç duymadan yalnızca iki kaynak arasında para alışverişi sağlayan mobil ödeme sistemleri gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Google‘ın kullanıcılarına Gmail üzerinden para transferi sağlayacak servisi duyurmasının ardından mobil ödeme sistemi Square de oyuna dahil oldu.

Servis, şirket tarafından henüz resmi olarak duyurulmasa da, kendi sitelerinde ön bilgi paylaşımı yapılmış durumda. Google’ın servisiyle küçük farklılıklar içeren uygulama, yine e-posta üzerinden gerçekleşiyor. Parayı gönderen kişi alıcının adresini yazdıktan sonra “cc” kısmını “pay@square.com” şeklinde dolduruyor ve ‘konu’ bölümüne de miktarı yazıyor. Kullanıcının e-postayı göndermesinden belli bir zaman sonra Square, gönderene bir geri bildirim yolluyor ve onay vermesini istiyor. Bu onay verilinceye kadar da herhangi bir miktar gönderen kesilmemiş oluyor.

Square’den detaylı bir açıklama yapılmadığı için şimdilik uygulamanın hangi kredi kartlarında geçerli olacağı konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değil. Ancak tıpkı şirketin hediye kartı uygulamasında olduğu gibi tüm kredi kartlarıyla uyumlu olması bekleniyor.

Uygulamada gönderilebilen üst ve alt sınır miktarlar bilinmezken, gönderen kişiden 0,50 dolarlık bir komisyon alınıyor. Alıcıdan ise komisyon kesimi söz konusu değil.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Fontys der ki:

    Merhabalar,
    0,50 dolarlik komisyon standart mi acaba? Yani gonderilen miktara gore komisyon orani almak yerine sabit 0,50 dolar mi alacaklar?
    Az once PayPal’a bir goz attim da, onlar gonderilen miktara bagli olarak %0.5 ile %2 arasinda degisen bir komisyon aliyorlar.

  2. Ufuk Utaş der ki:

    Resmi duyuru gerçekleşmediği için bir değişiklik söz konusu olabilir ama evet 0,50 dolarlık komisyon şimdilik standart görünüyor.

Fikrini söyle

*