19 Kasım 2018

Square Kullanıcı Sayısı 6 Ayda 1 Milyondan 2 Milyona Yükseldi

Cep telefonları ve tablet bilgisayarlara eklenen küçük bir cihaz ile tüketicilerin ve iş yerlerinin kredi artı ödemesi alabilmelerine olanak tanıyan Square, hızlı büyüme ivmesini koruyor.

Son zamanlarda aralarında Verifone, PayPal ve Groupon’un da bulunduğu farklı firmaların benzer hizmetlere yönelmesi ve son olarak da Apple’ın Passbook hizmeti ile rekabeti kızıştırması ile pazar payının ne olacağı merak uyandıran Square, paylaştığı verilere bakılırsa oldukça hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

1 milyon olan kullanıcı sayısını 6 ay içerisinde 2 milyona çıkardığını açıklayan firma, üzerinden gerçekleşen işlem hacminin yıllık 6 milyar dolara yaklaştığını da paylaşıyor.

Cihazları ile gerçekleşen her işlemden %2.75 oranında komisyon alan Square’in, 170 milyon dolara yakın olduğu tahmin edilen cirosunun büyük bir kısmını kredi kartı firmalarının komisyonları oluşturuyor.

Firma, sene sonuna kadar 250 milyon dolarlık yatırım alarak değerini 4 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*