21 Kasım 2018

Square Pazarlamacılar İçin Yeni Araçlar Ekliyor

Square, pazarlamacılara mağaza içinde online ödeme sistemleri sunan bir startup. Ancak Square, ödeme sistemlerinin bir adım önüne geçip, artık daha uzun süreli müşteri ilişkileri iyileştirmeleri sunan araçlar çıkarttı.

Yeni bir online pazarlama araç seti çıkartan Square, mağaza sahiplerinin müşteriler mağazadan ayrıldıktan sonra da ilişkilerini sürdürebilmelerini sağlıyor. Square Marketing adındaki bu araç seti ile mağaza sahipleri haberlerini, promosyonlarını, yorum isteklerini ve etkinliklerini müşteriler ile paylaşabiliyorlar.

Paketin iki farklı fiyatlandırma opsiyonu var. e-posta başına 10 sent veya 500 müşteri için 15 dolar. Eğer 1000 müşteriye e-posta göndermek istiyorsanız 30 dolar.

Bu araç daha çok müşterilerinin e-posta adreslerini konuşma sırasında alıp bir kağıda karalayan ve elle ayarlayarak e-posta gönderen KOBİ’ler için. Square bu işlemi dijital ortama aktarıyor ve otomatikleştiriyor.

Square Marketing mağaza sahiplerine bir çok e-posta şablonu arasından seçim yapmalarını ve bu şablonları kendi ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirebilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda müşterilerin düzenlenmiş bir listesini de sunuyor, böylece mağaza sahipleri müşterilerin farklı demografik veya davranışsal kalıplarına göre farklı e-postalar gönderebiliyorlar.

Square’in kendi yaptığı bir araştırmanın sonuçlarına göre, bu araçları pilot kullanıma açtıkları mağaza sahipleri, normalin iki katı kadar geri dönüş oranı sağlamışlar.

Marketo, Salesforce ve Constant Contact gibi başka firmalar da benzer araçlar sağlıyorlar. Ancak Square’i bunlardan farklı yapan özellik, verilerin kullanımı. Square hangi müşterinin hangi kampanya sonrasında ne zaman mağazaya gelip, neler aldığını gösterebiliyor. Böylece mağaza sahipleri kampanyalarına ince ayar çekebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*