18 Kasım 2018

Square Yeni Bir Yatırımla Değerini 4 Milyar Dolara Çıkarmayı Hedefliyor

Cep telefonlarından krerdi kartı ile ödeme alınabilmesine olanak tanıyan mobil ödeme firması Square, yeni bir yatırım peşinde.

Mobil cihazlara sağladığı küçük kare şeklinde ek bir cihazla, hem iş yerlerinin hem de tüketicilerin kredi kartı ödemeleri alabilmelerine olanak tanıyan Square, üzerinden gerçekleşen her işlem için %2.75 oranında komisyon alıyor.

Mart ayında PayPal‘in de benzer bir hizmetle ABD pazarına girmesine kadar tek el olarak hizmetini devam ettiren ödeme firması, 2011 yılı içerisinde aralarında Virgin Group kurucusu Sir Richard Branson da dahil olmak üzere, yatırımcılardan 100 milyon dolar yatırım almıştı.

100 milyon dolarlık yatırımla değerini 1 milyar dolara çıkardığı belirtilen Square’in, yeni ve oldukça yüksek miktarlı bir yatırımın peşinde olduğu, bu yatırım ile değerini 4 milyar dolara çıkarabileceği All Things D’de yer alan bir haberde paylaşılıyor.

Aynı zamanda Twitter’ın da kurucularından olan Jack Dorsey tarafından kurulan ve bu güne kadar 137 milyon dolar yatırım alan Square, yıllık 4 milyar dolarlık işlemin üzerinden gerçekleştiğini açıklamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*