16 Kasım 2018

Square Ödeme Sisteminin Yeni Rakibi Groupon

Square‘in başlattığı bankaların pos hizmetlerine oranla daha düşük komisyonlarla mobil cihazlardan kredi kartı ödemeleri alınabilmesine olanak tanıyan yöntem yüksek karlılığa sahip olacak ki, son aylarda ardı ardına yeni firmaların bu alana girdiğinin haberlerini alıyoruz.

Square’in sektörde tek el olarak yer alması, Paypal‘in bu alanda hizmet vermesi ile sona ermiş, ardından ABD’nin en büyük ödeme altyapı firmalarından biri olan Verifone, bu alana yönelerek rekabeti kızıştırmaya başlamıştı.

Business Insider’da yer alan bir habere göre, mobil cihazlara entegre edilen ek cihazlarla hem sıradan kullanıcıların, hem de iş yerlerinin kredi kartı ödemeleri alabilmelerine olanak tanıyan bu yöntemin yeni uygulayıcısı son zamanlarda farklı iş kollarına yönelerek dikkatleri üzerine çeken Groupon olacak.

Rakiplerine oranla daha düşük komisyonlarla hizmet sunacağı belirtilen Groupon’un henüz bu haberi doğrulamadığı haberde paylaşılırken, haberin kaynakları tarafından sistemin ABD batı kıyılarında farklı firmalarca denenmeye başlandığının açıklandığı paylaşıldı.

Business Insider’da yer alan habere göre, Groupon işlem başına %1.8 oranında komisyon alarak, rakipleri Square (%2.75), Verifone (%2.75) ve Paypal (%2.7) karşısında avantaj sağlayacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*