16 Kasım 2018

Square Yıllık İşlem Hacmi 5 Milyar Dolara Çıktı

Yakın bir zamanda 250 milyon dolarlık bir yatırım alarak firma değerini 4 milyar dolara çıkarmayı planladığı belirtilen mobil ödeme platformu Square, anlaşılan o ki yayınladığı çarpıcı verilerle yatırımcıları etkilemeyi kafasına koymuş.

Mart ayında PayPal‘in de benzer bir hizmetle pazara girerek Square’in sektördeki tek el konumuna son vermesi ile ödeme firması büyüme planlarını daha sıkıya alırken, yeni yayınladığı rakamlarla başarısını gözler önüne seriyor.

Küçük ve orta ölçekli işyerlerinin yanı sıra kişilerin de Square cihazlarını telefonlarına entegre etmeleri ile kredi kartı ödemesi almalarına olanak tanıyan Square, yıllık 4 milyar dolar olan üzerinden gerçekleşen işlem hacminin 5 milyar dolara çıktığını açıklıyor.

Mart ayından beri gerçekleşen işlem tutarlarında %25 büyüme gözlemlediklerini açıklayan Square, kredi kartlarından alınan ödemelerin ertesi gün hesapta olmasına olanak tanıyan bir sistemi devreye sokmayı planladıklarını da belirtiyor.

Normalde bu işlemlerin gerçekleşmesi ABD’de 2 ile 5 iş günü arasında bir süre tutmakta.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*