18 Kasım 2018

Square’e Paypal’den Sonra Yeni Bir Rakip

Nisan ayının sonunda yıllık işlem hacminin 5 milyar dolara çıktığını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Square‘e yepyeni bir rakip geliyor.

Mobil cihazlara eklenilen kare şeklinde küçük bir ek aletle cihazların kredi kartı ödemesi almalarına olanak tanıyan firma, bir yıldan biraz uzun süredir hizmetini sürdürmekte.

Pazarda tek olmasının ve pos cihazlarına oranla daha düşük komisyon oranlarının avantajı ile hızlı bir büyüme skalası yakalayan Square, ilk rekabet girişimi ile bu yılın Mart ayında karşılaşmıştı.

Paypal‘in mobil ödemelere verdiği ağırlığı arttırarak Square’in iş alanına girmesi ile, firmanın uzun yıllardır işbirliği yaptığı işletmelerin verdiği güçle rekabette Square’i zorlayacağı konuşulmaya başlanmışken, aynı alanda yepyeni bir rakip daha hizmet sunmaya başladı.

Uzun yıllardır pos cihazlarından, kablosuz ödeme çözümlerine ve son birkaç yıldır da NFC ödeme yöntemlerine pekçok ödeme hizmeti sunan ABDli ödeme altyapı firması Verifone, hizmetlerine doğal bir uzantı olarak Square benzeri hizmeti SAIL‘i de ekledi.

Kullanıcıların iPhone ve iPadlerine ek bir cihaz takarak, aynen Square ve Paypal’de olduğu gibi, ödeme alabilmelerine olanak tanıyacak olan firma, Square’e kıyasla pekçok artısının olacağını açıklayarak pazara giriş yaptı.

Square ile aynı oran olan %2.7 işlem başına komisyon tutarı ile çalışacağını açıklayan Verifone, yüksek tutarlı işlemleri bulunan müşterilerin aylık 9.95 dolar ödeyerek, bu oranı %1.95’e indirebileceklerini açıkladı.

Verifone, SAIL uygulamasının barkod tarama hizmetini de sunacağını ifade ederken, ödeme konusunda işyerlerine esneklik tanımayı hedeflediklerini ekledi. Firma aynı zamanda online takip panellerinin de gelişmiş bir yapıya sahip olacağını belirtti.

Kredi kartı ödemesi kabul eden 20 milyondan fazla ödeme noktası cihazları ile ABD’de oldukça köklü bir yapıya sahip olan Verifone, iddialı yaklaşımı ve yaygınlığının verdiği güçle Square ve Paypal’i zorlayacağa benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*