21 Kasım 2018

Stajim.net: Online Staj Bulma Platformu

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz

Bilkent Üniversitesi öğrencilerinden Elis Yılmaz ve Emre Aykan tarafından 2014 Aralık ayının ortasında kurulmuş yeni bir internet girişimi olan Stajim.net, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin kariyer planlarında önemli bir yer tutan staj ve MT programlarına yer veren; öğrencileri, staj programlarını araştırmak ve kendilerine uygun staj programını bulmanın zorluğundan kurtarmak amacıyla kurulan yeni ve dinamik bir ilan sitesi.

Stajyer arayan firmalar için kalifiye ve aradıkları pozisyonlara uygun stajyer adayını bulmak zor iken; öğrenciler için de staj programlarını araştırmanın ve uygun staj programını bulmanın kimi zaman karmaşık olduğunu düşünerek yola çıkan 2 girişimci, 6 milyondan fazla üniversite ve lise öğrencisinin olduğu ülkemizde bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorlar. Stajyer ihtiyacının ve öğrenci sayısının sürekli arttığını göz önünde bulundurduğumuz zaman ise bunun sürdürülebilir ve başarıya ulaşacak bir proje olduğuna inandıklarını dile getiriyorlar.

Emre Aykan

Emre Aykan

İlanları üniversite ve lise stajları, MT (Management Training) programları, uzun ve kısa dönem olmak üzere beş farklı kategoride öğrencilere sunan siteye basit bir şekilde üye olabiliyorsunuz. Site aynı zamanda kendi staj deneyimlerinizi paylaşabildiğiniz, sizden önce başvurmak istediğiniz firmalarda staj yapan öğrencilerle iletişim kurarak bilgi alışverişinde bulunabildiğiniz ve bağlantılarınızı geliştirebileceğiniz bir sosyal platform.

Yayına gireli kısa bir süre olmasına rağmen hiçbir reklam mecrasını kullanmadan Facebook ve Twitter’da toplamda 30.000’den fazla kişi Stajim.net’i yakından takip ediyor. Açıldığı ilk gün 1.500 kişi tarafından ziyaret edilen siteyi bugün ayda 100 binden fazla kişi ziyaret ediyor.  Sosyal medyada aylık bir milyondan fazla gönderi erişimine ulaşarak şu anda bile öğrencilerin ilgisini çekmeyi hızlı bir şekilde başarmış durumda.

stajim

Gelir modeli olarak şirketlerin verdikleri ilanlardan ve reklamlar gelir sağlayan site şu an hiçbir yatırımcıdan maddi destek almadan yoluna devam ediyor. Bir yatırım bularak alt yapıyı geliştirmek isteyen girişimciler, Stajim.net’i klasik ilan sitelerinden daha farklı ve işlevsel bir noktaya konumladırarak dünya çapında kullanılabilen sosyal staj platformu haline getirmek istiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*