17 Kasım 2018

Starbucks Hediye Kartı Uygulaması, Groupon Sunucularının Çökmesine Neden Oldu

Starbucks Hediye KartıStarbucks‘ın hediye kartına ulaşmak isteyen kullanıcılar, Groupon fırsat sitesinin çökmesine neden oldu. Cuma günü yaşanan olayda site belirli bir zaman sonra geri gelse de, tüm servislerin yeniden hayata geçmesi için kayda değer bir zaman gerekti.

Dünyanın en büyük kahve zinciri olan Starbucks‘ın Ocak ayı sonunda başlattığı uygulamayla kullanıcılar, istedikleri kişiye 5 ve 10 dolar arası hediye çeki yollayabiliyor. Groupon‘da geçen Cumartesi (23 Mart) başlayan kampanyaya olan ilgi, sitenin bazı servislerinin bir süre kullanılamamasına neden olurken, sitenin yavaşlamasına da sebebiyet verdi. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, sitede yer alan 100.000‘den fazla hediye kartının tamamı satıldı.

Starbucks hediye kartına olan bu yoğun ilginin ayrıca diğer kullanıcıların fırsatlara ulaşmasını engellediğini belirten Groupon Basın Sözcüsü, en yakın zamanda yüzde yüz hizmete geçeceklerini söyledi.

Yaşanan bu durum Groupon’un başına ilk kez gelmiyor. 2010 yılında giyim firması GAP’ın 25 ile 50 dolar arasında değişen indirim kuponlarına gelen 444.000 teklif de sitenin bir süre hizmet dışı kalmasına neden olmuştu.

2012 yılını zararla kapatan Groupon’un, Cuma günü yaşanan olayın ardından, hafta sonunda yüzde yüz hizmete geçtiğini de belirtelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*