17 Kasım 2018

Starbucks, Mobil Ödeme Sistemi Square’e 25 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Kahve devi Starbucks, San Francisco merkezli kredi kartı ödeme şirketi Square’e 25 milyon dolar yatırım yaptı.

E-posta ile bu haberi duyuran Square, dördüncü tur yatırımda gerçekleşen bu işbirliği ile beraber pazar değerini de 3.2 milyar dolara yükseltti.

Starbucks ile Square arasındaki bu anlaşmadan öne çıkan diğer maddeler ise şöyle;

  • Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz (görseldeki), Square’in yönetim kuruluna katılıyor.
  • Starbucks müşterileri, Pay With Square (Square ile Ödeme) hesaplarını, gittikleri Starbucks mağazalarında kullanabilecek ve bu hesapları ile ödeme yapabilecekler.
  • Starbucks kendi mobil uygulamalarını yapmaya devam edecek ve bu uygulamalarda Square’in satıcılarının bir rehberi olacak.
  • Square, Amerikan kredi ve bankamatik kartlarının Starbucks’taki işlem sürecine de dahil olacak. Bu oldukça önemli bir gelişme; çünkü Starbucks’ın 2011 mali yılındaki satışlarının değeri 12 milyar dolar. Bu harcamaların üçte ikilik bir kısmı ise ABD’de yapıldı.

Howard Schultz yaptığı açıklamada, Starbucks’ın ABD’deki tüm mağazalarında Square’in teknolojisinin kullanmanın, Square için oldukça yararlı olacağını vurguladı. Bu sayede daha küçük çaptaki şirketlere de ulaşabilecek olan Square, gelişimine daha büyük bir hızla devam edebilecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*