19 Aralık 2018

Starbucks Mobil Ödemeler 26 Milyon Defa Kullanıldı

Starbucks, 2011 başı itibarı ile tutkunlarının işini oldukça kolaylaştıracak bir mobil ödeme sistemi piyasaya sürmüştü.

Tüm ABD geneline kısa sürede yaygınlaşan sistemin dünya genelindeki kullanımı da yavaş yavaş artıyor.

Kullanıcılar, bu yeni mobil ödeme sisteminde Starbucks ödeme kartlarını uygulamaya yükleyerek, ABD içerisindeki Starbuckslar’da ödemelerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Tüm ABD genelinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu uygulamanın 9000 Starbucks mağazasında kullanılabildiğini paylaşan Starbucks yetkilileri, Android uygulamalarını da kısa bir süre önce yayına soktuklarını iletiyorlar.

Starbucks tarafından paylaşılan bilgiler bununla da sınırlı kalmıyor. Firma tarafından açıklandığına göre, Starbucks mobil uygulaması yayına başladığı Ocak ayından beri tam 26 milyon kez kullanıldı.

Uygulamanın yayına sokulmasının ilk 9 haftasında 3 milyon kullanımın gerçekleştiği de firma tarafından paylaşılırken, bu yılın Ekim ayında başlayan ilk 9 hafta içerisinde ise 6 milyon kullanımın gerçekleştiği belirtiliyor.

Tüm dünya genelinde mobil uygulamaya sene başından beri 110.5 milyon dolarlık para yüklendiği de Starbucks tarafından paylaşılan çarpıcı verilerden.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*