21 Kasım 2018

Starbucks: Mobil Ödemelerde Dünya Lideriyiz

Mobil ödemelere verdikleri önemi her fırsatta dile getiren Starbucks kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Howard D. Schultz, mobil ödemeler konusunda oldukça iddialı.

Oldukça kullanışlı bir mobil ödeme uygulaması ile sevenlerini sıra beklemeden hızlıca kahveleri ile buluşturmayı planlayan Starbucks, 2011 başında kullanıcılarına Starbucks kartlarını kolaylıkla yükleyebilecekleri bir uygulama ile hizmet sunmaya başlamıştı.

Aralık ayında mobil uygulamalarının sene başından beri 26 milyon kere kullanıldığını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Starbucks’tan mobil ödemelerle ilgili yeni bir iddialı açıklama daha geldi.

Firma CEO’su Schultz, konu mobil ödemeler olduğunda sadece ABD’de değil, dünyada lider olduklarını açıklarken, bunu uygulamanın kullanım sayısı ve harcanan tutarları hesaba katarak açıkladığını paylaştı.

Starbucks CEO’su bir Wall Street analistine yaptığı açıklamasında 4 milyon kişinin Starbucks kartına sahip olduğunu, Starbucks’a gelen müşterilerin dörtte birinin alışverişlerini Starbucks kartları ile gerçekleştirdiklerini de belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*