15 Kasım 2018

Starbucks’ta Square’in Mobil Cüzdanıyla Ödeme Devri Başlıyor

Mobil ödeme şirketi Square, Perşembe sabahı Amerika’daki 7000 Starbucks mağazasında yeni ödeme servisini hizmete sokacak. Geçtiğimiz Ağustos ayında Starbucks, Square’e 25 milyon dolar yatırım yapmıştı ve bu iş ortaklığının neticesinde Square’in mobil uygulamasıyla kullanıcıların Starbucks şubelerinden akıllı telefonlarıyla alışveriş yapabileceğini duyurmuştuk.

Çarşamba gecesi yapılan resmi açıklamada, iPhone ya da Android işletim sistemli akıllı telefonlarına Square Wallet (Square Cüzdan) uygulamasını indiren kullanıcılar, telefonlarındaki barkodu, Starbucks kasalarındaki ödeme ekranına okutarak alışveriş yapabilecekler. Square’in gelişmiş ödeme seçenekleri arasında, kullanıcıların mağazadayken Square uygulaması üzerinde yeni bir sekme açıp, adlarını söyleyerek ödeme yapabilmeleri de bulunuyor. Yalnız bu uygulama işletmelerin yoğun olduğu öğlen saatlerinde kullanılamayacak.

Square, Starbucks’tan alışveriş yapmak için kredi kartı ve banka kartı okuyucularının da kullanımının devam edeceğini duyurdu; ama bu uygulamanın mobil cüzdan uygulamasıyla beraber hizmete girip girmeyeceği bilinmiyor.

Bu uygulama devreye girdiğinde Starbucks, Square’in mobil uygulamasında ve internet sitesinde yer alan diğer şirketlerin yanında yerini alacak. Tüm Amerika genelinde kullanımına başlanacak olan bu uygulama ile Amerikalı kullanıcılar Starbucks’ın 7000 mağazasında bu hizmetten faydalanabilecekler. Uygulamanın nasıl çalıştığını gösteren bir videoyu da sizlerle paylaşıyor ve hem Square hem de Starbucks yetkililerine sesleniyoruz: Türkiye’ye de bu ödeme konforunu getirir misiniz? (belki de bu yakarış Square’in Starbucks ile beraber Türkiye’ye girişine vesile olur)Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*