19 Kasım 2018

Startup Weekend Next, Girişim Fabrikası Aracılığıyla Türkiye’de

Özyeğin Üniversitesi’nin Altunizade kampüsünde gerçekleşecek olan Startup Weekend Next etkinliğini 28 Kasım – 15 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Silikon Vadisinin en bilindik simalarından olan Steve Blank‘in bir eğitim programı olan Startup Weekend Next (SW Next), Girişim Fabrikası aracılığıyla Türkiye’deki girişimcilerle buluşuyor.

SW Next’in amacı, iş modelini geliştirmek isteyen fakat yüksek lisans programlarına vakit bulamayan girişimcilere bir günlük Fit Startup Kampı ile girişimlerini test edecek kadar hazır olmayan girişimciler için hazırlanmış bir etkinlik.

SW Next’te iş modeli geliştirme, hızlı karar verme ve hızlı bir şekilde düşünceleri hayata geçirme gibi eğitimlerin yanı sıra, zaman yönetimi ve stresle başa çıkma gibi konulara da yer verilecek. Kurucu ortaklık hakkında da bilgilerin paylaşılacağı etkinlikte, girişimci adayları beraber çalışmayı planladıkları arkadaşlarıyla bu etkinliğe katılıp, bilgi seviyelerini aynı doğrultuda arttırma şansı da elde edebilirler. Bu programla beraber kendi alanında uzman mentorların liderliğinde girişimciler projelerini hayata geçirme şansı yakalayabilecekler.

3 hafta sürecek olan eğitim programında 8 ders Steve Blanck tarafından Udacity üzerinden verilecek. Her hafta bir sonraki hafta için girişimcilere ödevler verilecek olan etkinlikte Çarşamba geceleri ve Cumartesileri öğleden sonra girişimcilerin çalışmaları mentorlar eşliğinde değerlendirilecek. SW Next’e kaydınızı buradan yaptırabilirsiniz.

Eğitim ve moderasyonun Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü İhsan Elgin tarafından yapılacak bu programda yer alacak diğer mentorlar ise şöyle;

  • Bora Yılmaz: Director of Investment and Business Development, Tahincioğlu Holding
  • Burak Büyükdemir : Founder of etohum, Co-Founder of Goril A.Ş.
  • Elbruz Yılmaz: CEO of BTS & Partners; Founder Partner of Galata Business Angels
  • Ozan Sönmez: Business Development, Girişim Fabrikası
  • Serkan Ünsal: Founder, Dakick.com
  • Umut Gökbayrak: Founder, 8 Digits


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*