16 Aralık 2018

Stella Service Online Ürün İade Araştırmasında $10.000’lık Ürünü İade Edemedi

Müşteri hizmetleri araştırma firması Stella Service, geçtiğimiz sene boyunca araştırmaları için yaptıkları online alışverişlerden neredeyse 10.000 dolarlık ürünün kötü hizmet dolayısıyla iade edilemediğini belirtti.

Kasım ayında Battery Ventures‘dan 5 milyon dolarlık yatırım alan firma yetkilileri, birçok firmanın online yapılan alışverişlerde müşterilerine oldukça sınırlı iade günü tanıdığını belirterek, bunun firmalara aslında milyonlarca dolarlık satış zararı getirebileceğine değindiler.

Bir sene içerisinde araştırmaları için tam olarak 9944,68 dolarlık ürünün iade koşullarının elverişsizliğinden ellerinde kaldığını belirten firma yetkilileri, müşteri hizmetlerinde bir adım öteye giden firmaların hem aynı müşterilerin tekrar alışverişlerini sağlayacaklarını, hem de yaratılan buzz ile daha fazla müşteriye ulaşabileceklerini paylaştılar.

ABD’de oldukça yoğun geçen Noel öncesi alışverişlerinde müşterilere en kısa süreli iade koşulunu sunan firmanın 14 gün ile Apple olduğu belirtilirken, ABD’de bu dönemde ortalama iade gün sayısının 115 olduğu açıklandı.

Özellikle online hizmet sunan firmaların daha esnek iade günleri ve 7/24 müşteri hattı ile müşteri memnuniyetini daha kolay arttırabilecekleri ve müşterilerinin kafalarında daha az soru işaretine neden olabilecekleri araştırmada paylaşıldı.

Müşteri hizmetleri araştırma firması Stella Service, ellerinde kalan ürünleri Noel sezonu için hayır kuruluşlarına bağışladıklarını da paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*