15 Kasım 2018

Sosyal Medya ile Modayı Bir Araya Getiren StilSOS Kapandı

stilsos
Geçtiğimiz haftaki kapanma haberlerinin ardından bir üzücü haber de sosyal ticaret girişimi StilSOS’tan geldi. Cumartesi gecesinden beri erişilemeyen girişimin kapandığı haberi, Kurucu Reyhan Baylan tarafından doğrulandı.

Ocak 2013’te Galata İş Melekleri’nden 230.000 dolarlık yatırım alan girişim, Türkiye’de sosyal ticaret alanında hizmet veriyordu ve şirket 40 farklı mağaza ve 100 bin ürün ile kullanıcılara ulaşıyordu.

İlk tur yatırımın ardından hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan StilSOS’un, son dönemlerde birçok girişimin yaşadığı üye başına elde edilen gelirin düşük olması ve karlılığın sağlanamaması gibi nedenlerle sıkıntı yaşadığı ve pazarlama faaliyetleri için yeterli bütçe bulunamaması gibi sebeplerden şirketin kapatılmasına karar verildiği belirtiliyor.

Sosyal ticaret konusunda henüz Türkiye pazarının yeterince büyük olmaması ve kullanıcı alışkanlıklarının bu yönde yeni yeni şekil almaya başlaması da sosyal ticaretle ilgilenen girişimleri bir hayli zor bir duruma sokuyor. Online ve offline mecralardaki pazarlama çalışmalarının ekstra bir maliyet getirmesi ve ikinci ya da üçüncü tur yatırımların bulunamayışı da şirketleri böyle bir duruma sürükleyebiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. iyi yatırım almış olmasına rağmen kapanmış. bence kapatmadan önce birilerine devir edilebilirdi. yeni açılan vitringez.com aynı kategoride yeni bir girişim. aslında ilgi var ama kullanıcılar zamanla alışırlar diye düşünüyorum.

Fikrini söyle

*