18 Kasım 2018

Tüketiciler E-Ticaret Sitelerinin Yüklenme Sürelerini Ne Kadar Önemsiyor?

Pekçok araştırma tüketicilerin web sitelerinin yüklenme sürelerine verdikleri önemi dile getirse de, web sitesi optimizasyon firması StrangeLoop tarafından yayınlanan yeni bir rapor konuya farklı bir bakış açısından bakarak değişik bir sonuçla ortaya çıkıyor.

Araştırmasını Alexa’da yer alan Top 2000 online alışveriş sitesi üzerinde gerçekleştiren StrangeLoop, tüketicilerin ideal web site yüklenme süresini 2 saniye olarak belirlediklerini, fakat en başarılı e-ticaret sitelerinin yüklenme sürelerinin ortalama 14.39 saniye olduğunu belirterek, online alışverişlerde yüklenme süresinin tüketiciler için önemini sorguluyor.

Firma, en çok tercih edilen web sitelerinin yüklenme sürelerinin genele kıyasla daha uzun olduğunun altını çizerek, tüketicilerin yeterli bilgi, video, resim gibi avantajları yüklenme süresine tercih ettiklerini öne sürüyor.

StrangeLoop, ortalama web sitelerinin yüklenme süresinin 11.21 saniye olduğunu ifade ederek, en yüksek performans gösteren e-ticaret sitelerinin 14.39 saniye ile bu oranın %28 yukarısında olduklarını paylaşıyor.

Web sitelerinin gitgide büyüdüklerini de ifade eden StrangeLoop, ortalama bir ana sayfanın 2011 itibarı ile 98 obje barındırdığını, bu oranın 1995 yılında 2.3 olduğunu belirtiyor.

StrangeLoop CEO’su Jonathan Bixby, gerçekleştirdikleri araştırma ile e-ticaret sitelerinin kullanım trendlerini ortaya koymayı planladıklarını, araştırmadan çıkan sonucun beklediklerinin tam aksi yönünde olduğunu açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] belirtilirken, e-ticaret sitelerinin yüklenme sürelerinde bu rakam ortalama 14.39 saniyeye kadar çıkabiliyor. Online alışveriş yapanların yüzde 79’u, eğer ziyaret ettikleri e-ticaret sitesi […]

Fikrini söyle

*