11 Aralık 2018

Tablet Oyunları Geliri 5 Yılda 3 Kat Artacak

Yeni veriler global tablet oyunlarından elde edilen gelirin gelişmiş grafikler, daha yüksek depolama kapasitesi ve genişbant internet teknolojileri sayesinde 5 yıl içinde 3 kat artacağını ortaya koyuyor.

Juniper Research’ün oyun endüstrisi üzerine hazırladığı son raporda 2014 geliri 3,6 milyar dolar olan tablet oyun pazarının 2019 yılında 13,3 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Dahası, 2015 çok kritik bir yıl olarak tanımlanıyor. Pazardaki oyun sayısı 1 milyona ulaşmak üzereyken yapımcılar ve firmalar, oyunlarının fark edilebilmesi için pazarlama ve reklam bütçelerini arttırmak zorunda kalacaklar. Juniper, tablet oyunları piyasasında “Kickstart” tarzı crowdfunding yaklaşımlarının daha da popüler hale geleceğini düşünüyor, özellikle bağımsız geliştiriciler açısından.

Juniper ayrıca, reklamın mobil oyunlar tarafında daha da önemli hale geleceğini belirtiyor. 2019 itibariyle tablet oyunlarının yalnızca %6’sı parayla satılacak, geri kalan %94’ü, gelirlerini reklam üzerinden sağlayacaklar.

Tablet ve telefon piyasasında oyunlar ve bunların ekosistemleri hızla yükselirken Juniper, bu yükselmenin PC oyunlarına etki etmeyeceği öngörüsünde bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*