16 Kasım 2018

Tablet Kullanımının Online Satışlara Etkisi [İnfografik]

tablet eticaret satışları
2013’ün en çok konuşulan konularından biri haline gelen mobil ticaretin, online satışlar üzerindeki etkisi artmaya her geçen gün devam ediyor. Mobil ticarette akıllı telefonlar üzerinden yapılan satışlar daha fazla olsa da tablet kullanıcı sayısının artmasıyla beraber tabletler de bu pazarda önemli bir paya sahip olmaya başladı.

comScore’un araştırmasına göre mobil ticaretin %63’lük kısmını akıllı telefonlar oluştururken, %37’lik bir bölüm ise tabletlerden geliyor. Yapılan başka bir araştırma ise tabletlerden sağlanan geri dönüş, akıllı telefonlara kıyasla daha yüksek bir orana sahip.

Monetate’in hazırladığı infografik ise tabletlerin e-ticaretteki yerini ortaya koyuyor. Araştırmaya göre 2012 ile 2016 yılları arasında dünya genelinde iPad satışları %132 artış gösterecek. Android işletim sistemli tabletlerin satışları ise aynı dönemde iki katına çıkacak.

2016 yılında dünya genelinde satılan iPad sayısının 170 milyona yaklaşması beklenirken, Android tabletlerde bu rakam 138 milyona yaklaşacak.

2012 yılında tablet kullananların demografiğine bakıldığında 65 yaş ve üstü kullanıcıların sayısı bu dönemde %134 artış gösterdi. En çok artış gösteren ikinci yaş grubu ise 0-11 yaş arası olarak öne çıkıyor. 2011’in ilk çeyreği ile 2012’in ilk çeyreği arasında tabletlerden internet sitelerini ziyaret oranı %348 artış gösterdi.

İnfografikte öne çıkan diğer bilgiler şu şekilde:

tablet eticaret satışlarıSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*