17 Kasım 2018

Tabletlerde Reklamlar Daha Efektif Görüntüleniyor

Tabletler reklamcıların ve şirketlerin en iyi dostları olmaya başladılar. Öncelikle müşteriler, tablette gördükleri bir ürüne daha çok para vermeyi göze alıyorlar, eğer onları dokunmatik bir ekranla yönlendirebilirseniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, reklamların hatırlanma oranı tabletlerde, masaüstü bilgisayarlara göre %28 daha fazla.

University College London Business Psychology School tarafından yapılan ve PHD medya ajansı tarafından desteklenen araştırmada, kişilere online bir gazetedeki reklamlar PC ve tablet üzerinde gösterilmiş. Araştırma sonuçlarından biri de, tablette görüntülenen reklamlara, PC’de görüntülenenlere nazaran kullanıcıların daha pozitif yaklaşması. Henüz araştırma daha çok yeni olduğu için orijinal araştırma metnine ulaşamadık ama bu ilk sonuçlar gösteriyor ki, içeriğe hangi arayüz ile ulaşıldığı, en az içeriğin kendisi kadar önemli.

Tabi ki bu sonuçlar, şirketlerin her yere reklam vererek tablet ekranlarını reklam bannerlerı ile kaplamaları demek değil. Yoksa PC’lerde gördüğümüz reklam körlüğünün aynısı tabletler için de geçerli olmaya başlayacak. Hatalardan ders almamız lazım. Şunu her zaman göz önünde bulundurmak lazım ki, tüketicinin yaptığı işe engel olan reklamlar normalde sakıncalı görünürken, tabletlerde bu kadar kötü etki yapmayabiliyor. Ama bir tek şartla: reklam hem interaktif, hem de kullanıcıyı kapsamına alan bir şekilde olmalı. Bu şekilde iyi tasarlanmış reklamlar, kullanıcı açısından daha çok hatırlanmakla kalmayacak, kullanıcı böyle reklamlarla karşılaşmayı isteyecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*