15 Kasım 2018

Taksitle Otobüs Bileti Satan İnternet Sitesi: Bilette.net

27 Temmuz 2012’de beta sürümüyle yayına giren Bilette.net, kullanıcılara taksitle otobüs bileti almanın yanında 70 farklı ulaştırma firmasının karşılaştırmalı olarak seferlerini listeliyor ve 3 adımda da bilet satın alımını mümkün kılıyor. Üye olmayanların da yararlanabildiği Bilette.net, kayıtlı kullanıcılarına ise satın aldıkları her bilet karşılığında %5 puan veriyor.

70 farklı şirketin 400 seferinin listelenmesinin ve karşılaştırmasının yapıldığı sitede, kullanıcıların tek tek şirketlerinin internet sayfalarında otobüs seferlerini araştırmak zorunda kalmamalarını amaçlayan Bilette.net, kapsamlı bir filtreleme seçeneği ile kullanıcının kendsine en uygun bileti bulmasını sağlıyor.

Bilet ödemelerinde taksit seçeneğinin de sunulduğu sitede, şu an Axess, World ve Bonus kartlarına 4 aya kadar taksit seçeneği bulunmakta. Üyelerine, alışveriş başına verdiği %5 puan ile de kullanıcılar bu puanı farklı şirketlerin seferlerini kullansalar da kullanabilecek ve tek bir şirkete bağımlı kalmayacaklar.

Şuan Kamil Koç Turizm, Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Anadolu Ulaşım gibi şirketlerin yanı sıra, Erzurum Esadaş, Lüks Karadeniz, Kent Turizm, Lider Adana Turizm gibi farklı yörelerle özdeşleşen şirketlerin seferleri de Bilette.net’in listelerinde bulunmakta.

Açıldığı günden itibaren aylık 44 bin tekil ziyaretçisi olan sitenin kurucu ortaklarından olan Yusuf Barutçu, şirket olarak yıl sonuna kadar günde 1000 bilet satmayı hedeflediklerini söylüyor. Girişimin pazarlama çalışmalarını yapan kurucu ortaklardan M. Volkan Çakmak ise, önümüzdeki dönemde TCDD ve uçak bileti seçeneklerini de kullanıcılara sunmayı hedeflediklerini belirtti. 2011’de toplam 240 milyon yolcu taşınan bu sektörde bu alışverişin sadece 20 milyonluk bir kısmı online olarak satın alınmış durumda.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Ahmet Yenilmez der ki:

  Daha geçen gün de başka bir eticaret blogunda https://www.obilet.com diye benzer bir internet sitesinin tanıtımını okumuştum. Sanırım bir taraf otobüs firmaları gibi %7 puan verirken, diğer taraf taksitli satıştan kaynaklı bankaya olacak ek ödemesini kullanıcıya yansıtmasına rağmen taksitli bilet satışına odaklanmış durumda. Bakalım hangi taraf daha başarılı olacak?

  • Yunus Ateş der ki:

   Sanırım http://www.obilet.com ‘da bu firmalara ek olarak bir de Pamukkale Turizm var. Bilette.net’in alt tarafındaki otobüs firmaları linkinde Pamukkale Turizm’i en başa koymalarına rağmen ben Pamukkale’nin seferini göremedim?

   Bir de şimdi baktım da 2 taksit için %6, 3 taksit için %8 komisyon verecek adamın aklından da şüphe duyarım 🙂

   • Serhat Börekci der ki:

    “Yeminle benim de aklıma gelmisti” dediğim bir site. Yapanların eline saglik. %5 gibi bir puan toplanıyormuş. İyi valla. Hele bı de ogrenci bütçemi sarsmayacak sekilde memlekete gidis dönüş biletimi 3-5 lira farkla 4 taksite böleceklermis. Artık sürekli rahatca gidip gelebilirim. Basarılar diyelim biz de

 2. Gürsel Ateş der ki:

  Şuanda otobüs firmalarının kendisi %7-8 civarında puan verirken http://www.bilette.net'in %5 gibi komik bir rakam vermesi ayri bir ironi.Ayrıca taksitlerin ek ödemelerini müşterilerine yansıtmasıda cabası.Basmakalıba oturtulmuş yenilik sunmayan bir web sitesi.

 3. Özgür Eryılmaz der ki:

  Yaklaşık 15 gün önce kız arkadaşıma sürpriz bir tatil ayarlamaya çalışırken rastladım bilette.net’e. Bir deneyeyim diyerek 2 kişilik gidis donus Kaş biletimizi taksitle buradan aldım. Baktım TL puanım birikmis, İstanbul’a giderken de onları kullandım. Ha bu arada, kas biletleri Ulusoy’dan, Istanbul bileti de Kamil Koc’tandi.

 4. Senem der ki:

  Bu sitenin http://www.otobus.org sitesinden pek bir farkı yok bence. Aynı firmalar,aynı seferler,aynı fiyatlar.

 5. http://www.govego.com da ilk başlarda taksitli bilet satıyordu ancak şimdi kaldırmışlar sanırım. Ama %30 indirim yapıyorlar Metro Turizm biletlerinde. Böyle siteler yolculuk yaparken bayağı avantajlı oluyor gerçekten.

Fikrini söyle

*