12 Kasım 2018

Alibaba’ya Ait Taobao Henüz Piyasaya Sürülmeyen iPhone 5’ın Ön Siparişlerini Almaya Başladı

Çin’in en popüler online ticaret sitelerinden biri olan Taobao, henüz piyasaya bile sürülmeyen ve satışa sunulacağı tarih spekülasyondan öteye gitmeyen iPhone 5 için ön siparişleri almaya başladı.

Alibaba‘ya ait olan ve pazar yeri mantığı ile kullanıcılarının kendi diledikleri ürünleri üzerinden satmalarına olanak tanıyan Taobao’da, Ağustos ile Ekim ayları arasında piyasaya sürülmesi beklenilen iPhone 5’in henüz bilinmeyen özelliklerini sıralayan satıcılar bile bulunuyor.

Ön siparişler için kaparo almaya başlayan kullanıcıların da yer aldığı pazar yerinde, iPhone 5’a ait olmayan resimlerle satıcılar 160 dolar civarlarında depozito alarak satış yapıyorlar. Hatta Reuters tarafından paylaşıldığına göre, iPhone 5’ı 1100 dolara satışa çıkaran satıcılar da sitede bulunuyor.

Taobao üzerinde satış yapan kullanıcılar iPhone 5’in gönderim tarihi hakkında ise kesin bir bilgi paylaşmıyorlar.

Reuters tarafından paylaşılan haberde, sitede aynı zamanda iPhone 5 için üretilmiş sert ve yumuşak kapakların da bulunduğu, kapaklarda kulaklık deliğinin telefonun alt kısmında yer aldığı belirtiliyor. Reuters, 2011 yılında Alibaba üzerinde satış yapan kullanıcıların iPad kılıflarını da ürün henüz piyasaya çıkmadan tamamen orijinaline uygun satışa sunduklarını iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*