15 Kasım 2018

Target, Tatil Sezonuna QR Kodlar ile Hazırlanıyor

Perakendeci devlerinden biri olan Target, mobil uygulaması için geliştirdiği yeni QR kod özelliğiyle gündemde. Target, bu sezonun en popüler 20 oyuncağına QR kodlar yerleştirmeyi planlıyor. Kullanıcılar da mobil cihazlarıyla bu kodları okutup satın alarak dünyanın her yerine ücretsiz bir şekilde yollayabilecekler.

Target, bu oyuncaklar eğer mağazada tükenirse kullanıcıların QR kodlar sayesinde bu ürünleri mobil cihazlarından satın alabileceklerini ve bunun da bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biri olduğunu söyledi. Bu uygulama 14 Ekim’den itibaren kullancıların hizmetine açılacak.

Target bu uygulamanın yanısıra bir de online ve mobilde kullanılabilecek bir oyuncak kataloğu sunuyor.Bunun dışında alışveriş yapanlar dijital bir “İstek Listesi” yapma şansı bulabilecekler. Her ne kadar araştırmalar QR kod kullanımının kullanıcılar arasında pek tutmadığını gösterse de, perakendeciler teknolojinin bu imkanını sonuna kadar kullanmaya çalışacaklar.

Geçen sene Aralık ayında Amazon, tüketicilere mobil cihazlarından fiyat karşılaştırma uygulamasını kullanarak alışveriş yaptıklarında indirim sunuyordu. Kullanıcılar bu uygulamayı kullandıklarında Amazon 3 ürüne kadar %5 indirim sağlıyordu. Target ise yaptığı bu QR kod uygulamasıyla kullanıcıların mağazada kalmasını istiyor özellikle de ürünler stoklarda tükenmiş olsa bile.

Tatil sezonlarında perakendecilerle e-perakendecilerin arasındaki bu rekabet kızıştıkça iki tarafta tüketiciyi kendine çekmek için yine teknolojiyi kullanacağa benziyor. Bu rekabetten kimin karlı çıkacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*