16 Aralık 2018

Target’tan Sonbahara Özel Romantik Pazarlama Kampanyası

ABD’li ünlü perakendeci Target, yayınlayacağı üç bölümlük kısa video serisiyle bir ilke imza atacak ve izleyicilere videoda gördükleri ürünlerin üzerine tıklayıp anında satın almalarına imkan verecek.

Yılın son çeyreği için geliştirdikleri bu pazarlama kampanyasında Target, sonbahara denk geldiği için romantizmi ön plana çıkarmış. Tabii ki, keyifli bir Amerikan romantik komedisi tadında geçen filmde bol bol bakım, güzellik ve ev ürünlerinin tanıtımının döndüğünü de belirtelim. 5’er dakikalık 3 seriden oluşan kısa filmlerde Hollywood’un ünlü simaları Kristen Bell, Nia Long ve Zachary Abel rol alıyor. Kısa filmin konusu da bir hayli ilginç: Target çalışanlarının sonbahar tanıtım faaliyetlerine hazırlık aşamalarını konu alan videonun sadece fragmanının yayınlanmasına rağmen oldukça ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Burada bizi ilgilendiren konu, ünlü yıldızların bu videoda yer alması değil elbette. Ancak ABD’nin en büyük offline perakende zincirlerinden birisi olan Target’ın böyle dijital bir kampanyayla gündeme gelmesi ve online satışlarını artırmaya yönelik bir kurgu oluşturması dikkat çekici. Kısaca videonun içeriğinden bahsedersek; tüketiciler videoyu izledikleri sırada, görüp beğendikleri ürünün üzerine tıklayarak anında alışveriş sepetlerine ekleyebilecekler. Bu sırada video keyifleri bölünmesin diye, herhangi bir uyarı veya bilgilendirme mesajı almayan kullanıcılar, video bittikten sonra ödeme sayfasında yarım kalan işlerini tamamlayabiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*