20 Kasım 2018

2013’te Türkiye’den Yapılan Tatil Rezervasyonlarının Yüzde 69’u Mobilden

tatil rezervasyon mobilden
Türkiye’deki mobil internet kullanıcı sayısının 2013’te 25,4 milyona ulaşmasıyla beraber mobil cihazlara olan ilgi de artıyor ve mobil cihazlar üzerinden yapılan işlemler de artıyor.

İnternetten yapılan tatil rezervasyonu sayılarına bakıldığında da mobilin oldukça büyük bir paya sahip olduğu görülüyor. Online seyahat acentesi Tripsta’nın verilerine göre Ocak – Kasım 2013 tarihleri arasında Türkiye’de yapılan 204.413 tatil rezervasyonunun yüzde 69’luk bir bölümü mobil cihazlar üzerinden yapıldı.

Mobil cihazlardan tatil rezervasyonu yapanların demografik verilerine baktığımızda ise 20 ile 30 yaş arasındaki kullanıcıların yüzde 36’lık bir bölümü mobil cihazlarıyla rezervasyon yaparken, 30 ile 40 yaş arasındaki kullanıcıların yüzde 33’ü, 40 ile 50 yaş arasındaki kullanıcıların ise yüzde 18’lik bir bölümü tatil rezervasyonu için mobil cihazlarını kullandı.

Önümüzdeki yıl mobilden yapılacak olan tatil rezervasyonlarının sayısının artacağını da dile getiren Tripsa, kullanıcıların tatillerinde tercih ettikleri ilk beş şehrin ise Londra, Amsterdam, Viyana, Frankfurt ve Kiev olduğunu da belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ercan der ki:

    %45 civarı desen belki…çok abartılmış

Fikrini söyle

*