15 Kasım 2018

TatilSepeti.com Kısa Süreli Yurt Dışı Tatil Talebinin Yüzde 38 Artığını Söyledi

Tatilsepeti-19_mayıs-tatil-tur-drakula19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yaklaşıyor ve bu kez Perşembeye geldiği için Cuma izin alarak 4 gün tatil yapma hevesi de arttı. TatilSepeti.com’a göre bu artış yüzde 38 olarak gerçekleşti. Geçen yılın verileri tatilcilerin kısa süreli tatillerde yakın hedefleri, özellikle de Avrupa kültür turlarını tercih ettiğini gösteriyor.  Geçen yıl 19 Mayısta Avrupa yurt dışı kültür turları büyük ilgi gördü ve bu yıl da eğilim sürüyor. 2016 tatil sezonunda Roma, Paris ve Amsterdam gibi klasik turlar öne çıkıyor. Bu arada Prag geceleri, şatolar diyarı Transilvanya ve Romanya ile Bulgaristan cazip seçenekler sunuyor.

İlgili yazı: 2016’da Müşteri Sayısını Tatilde Artırmanın 7 Yolu [Araştırma]

Kültür turları

Transilvanya turunda kişi başı 199 avrodan başlayan fiyatlarla çok sayıda saray ve şatoyu görmek mümkün oluyor. Drakula filmlerine konu olan ve vampir efsanesinin doğduğu Drakula Şatosu da ziyaret edilen önemli yerler arasında yer alıyor.

18–22 Mayıs tarihlerinde özellikle Akdeniz kıyılarında denizin ısınması plaj tatili yapmak isteyenlere sadece Türkiye ile sınırlı olmayan alternatifler sağlıyor. Avrupa’nın Akdeniz sahil şeridinde bulunan Nice, Barselona ve Adriyatik’in İncisi olarak anılan Montenegro bu kapsamda en çok ilgi gören hedefler arasında yer alıyor.

İlgili yazı: Yandex İnternet’ten En Çok Aranan Tatil Yörelerini Açıkladı

Komşu ülkeler tercih nedeni

Vizesiz olarak seyahat edilebilmesi sebebiyle son yıllarda popülerliği artan Montenegro turlarına katılmak kişi başı 369 avrodan başlıyor. Barselona ve Nice turları ise 697 avroya mal oluyor. Avrupa dışında farklı yerler keşfetmek isteyen misafirler ise 4 günlük bayram seyahati için Dubai ve vizesiz olarak seyahat edilebilen Casablanca–Marakeş’i tercih ediyor. Casablanca – Marakeş / Fas tur fiyatları kişi başı 599 avrodan, Dubai turları ise kişi başı 499 avrodan başlıyor.

tatilsepeti.com verilerine göre düşük seyreden döviz kurları ve vade farksız 9 taksit gibi avantajlı ödeme imkânı turların yanı sıra, yurt dışı otellerine olan talebin de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artış göstermesine sebep oldu. Bunlara ek olarak bu yıl itibariyle misafirlere otelde ödeme imkânı da sağladıklarını belirten tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, “Vize seyahat güvencesi ve Türkçe danışma desteği de yurt dışı otel rezervasyonlarının tercih edilmesinde etkili oldu. 19 Mayıs için son dakika satışlarına girildi” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*