21 Kasım 2018

Akıllı Telefonunuzla İnternetten Alışveriş Yapıyor Musunuz? [eMikrofon]


Bu ayki eMikrofon’un konusu son yılların en çok konuşulan konularından mobil ticaret oldu. eMikrofon ekibi olarak sokağa çıkarak son tüketicinin akıllı telefonları ile internetten alışveriş yapıp yapmadıklarını sorduk.

100 kişinin görüşlerini aldığımız bu sokak röportajlarına katılanların yüzde 83’lük bir bölümünün akıllı telefon sahibi olduğunu gördük; ancak akıllı telefonlarla ile internetten alışveriş yapanların oranının sadece yüzde 27 olması da dikkat çekiciydi.

Mobil penetrasyon oranının yüksek olmasına rağmen, cep telefonu ile alışveriş yapılmamasının nedenleri arasında internet paket hızlarının yavaş olması ilk sırada geliyor. Mobil cihazlardan ürün aramasının kolay yapılamıyor olması, ödeme işlemlerinin zorluğu ve güvenlik gibi endişeler de mobil ticaretin henüz tüketiciler tarafından tercih edilmemesinin nedenleri arasında.

Sözü çok fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. Konu ile ilgili görüşlerinizi de yorum olarak yazının altına bırakabilirsiniz. EticaretMag’ın youtube kanalına üye olarak bugüne kadar hazırladığımız tüm videoları izleyebileceğinizi de hatırlatalım.

İyi seyirler 🙂Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Cep telefonundan alışverişin yaygınlaşması için mobil internet hızının daha yüksek olması gerekli bence.

  2. E-ticaret Türkiye’de belkide daha tam olarak algılanamadı desek yeridir.Önümüzdeki senelerde bu artış çok daha yüksek boyutlarda olacaktır.Özellikle bilgisayarla yetişen nesiller ekonomi sisteminin içerisinde harcayan kategorisinde büyük paya ulaştığında e ticaretin perakende ticarete oranı çok daha yüksek olacaktır ve zamanla mobil sistemlerdeki erişim hızları daha iyi boyutlara ulaştığında cepten alışveriş çok daha yaygın hale geleceği görüşündeyim.

    Kendi sitemden http://www.alisverisbulutu.com edindiğim tecrübeler bunu gösteriyor.

  3. Yavaş yavaş internet sektörü mobile geçiş yapmaya başladı. Artık birçok alışveriş telefon üzerinden yapılmakta.

  4. ben internet ortamında alışverişe pek fazla güvenmiyorum

Fikrini söyle

*