14 Kasım 2018

Tersine Evrim: Online Perakendeci, Mağaza Açmak İçin 55 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Görünüşe göre fiziksel dükkanların bir yere gideceği yok.

2007 yılında kurulan ve sadece online erkek giyim ürünleri satan Bonobos, dördüncü yatırım turunu da tamamladı. Bu sefer 55 milyon dolar alan şirketin toplam yatırımı 127 milyon dolara yükseldi. Bonobos bu yeni aldığı yatırım ile, fiziksel mağazalar açmaya hazırlanıyor.

Fiziksel mağaza açmak bir inovasyon katliamı olarak görünebilir, ama aslında Bonobos mağazalarında hiç bir şey satılmayacak. Bunun yerine mağazalar birer showroom gibi olacak. Gidip giysileri deneyebilecek, boyunuza göre ölçüler alabilecek ve gerçek çalışanlardan gerçek tavsiyeler dinleyebileceksiniz. Böylece tekrar online mağazaya yönelen müşteriler, ne istediklerini daha iyi bilerek alışverişlerini yapabilecekler.

Bu fiziksel dükkan modeli, online perakendeciler arasında yavaş yavaş yayılmakta. Çünkü müşterilerin önemli bir kısmı denemeden giysi satın almak istemiyorlar.

Bonobos CEO’su ve kurucusu Andy Dunn “Fiziksel mağazalar bir yere gitmeyecekler, ama çok daha heyecan verici başka bir şeye evrilecekler” diyor.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ferhat KILIÇARSLAN der ki:

    127 milyon dolar 🙂 bu kadar yatırım alan bir girişim ilerlemez ise bana 1 milyon dolarını verin devrim yaratayım size 🙂 Adamların fantezi bakışlarına hayran kalmamak elde değil 🙂

Fikrini söyle

*