14 Aralık 2018

TheFind.com Facebook Üzerinden Kişiselleştirilmiş Ürün Tercihler Sunuyor

Bünyesinde 500.000’den fazla mağazanın ürünleri bulunan ürün karşılaştırma sitesi TheFind.com, ürün araştırması yapan kullanıcılarına sayfalarca sonuç vermektense kişiselleştirilmiş sonuçlar vermek için Facebook‘tan yararlanıyor.

Milyonlarca aktif kullanıcısı ile her geçen gün daha fazla mağazanın faydalanmaya başladığı Facebook’u, arama sonuçlarını kişiselleştirilmiş bir hale getirmek için kullanacaklarını ileten TheFind CEO’su Ron Levi, birçok markanın artık Facebook’ta yer aldığını, bu nedenle Facebook’u kullanmakta bir sakınca görnediklerini iletiyor.

TheFind sitesine gelen kullanıcıları, kişiselleştirilmiş sonuçlar için siteye Facebook hesapları ile giriş yapmaya davet eden site yetkilileri, kullanıcıların ve sosyal çevrelerinin Facebook üzerindeki markaları “Beğen”ileri üzerinden sonuçları sıralayacaklarını belirtiyorlar.

Kullanıcıların ürünleri araştırırken, hangi ürünün kaç arkadaşları tarafından beğenildiğini görebileceklerini belirten TheFind yetkilileri, kullanıcılarının henüz sadece %25’inin siteye Facebook hesapları ile giriş yaptıklarını, sitenin Facebook hesabını kullanmayan kullanıcılar için ise genel Facebook “Beğen”ilerinden yararlanarak sonuçlar sunduğunu iletiyorlar.

Sitenin, müşterilerinin IP adreslerini kullanarak yerel sonuçlar sunduğunu belirten The Find CEO’su Levi, bu verilerin her zaman doğru sonuçlar ortaya çıkarmadığını ekliyor. Kullanıcılarına, bulundukları bölgeyi belirlemelerini de öneren Levi, bu tarz uygulamaların müşterileri ile aralarındaki iletişimi güçlendirdiğini belirtiyor.

Firma, site kullanıcılarına aynı zamanda cookieler yollayarak daha önce ziyaret ettikleri site ve ürünlere benzer sonuçlar sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*