13 Aralık 2018

İş Yeri Sahiplerinin %60’ı Sosyal Medyadan Müşterileri ile İrtibata Geçiyor

ABD’de küçük ölçekli bağımsız iş yerlerinin araştırıldığı bir araştırmadan, bu iş yeri sahiplerinin neredeyse %60’ının sosyal medyayı müşterileri ile irtibata geçebilmek için kullandıkları sonucu ortaya çıktı.

Ekim ayında bünyesinde 100.000’den fazla işyeri bulunan The Small Business Authority(Küçük Ölçekli İş Yerleri Otoritesi) tarafından yapılan araştırmada, iş yeri sahiplerinin %57’si sosyal medyayı yeni müşterileri kendilerine çekmek, %58’i ise var olan müşterileri ile irtibatta bulunabilmek için kullandıklarını ilettiler.

2200’den fazla katılımcının olduğu araştırmada, iş yeri sahiplerinin %55’i Facebook ve Twitter’ın büyüme stratejileri arasında büyük yer tuttuğunu da belirtti.

The Small Business Authority CEO’su Barry Sloane, müşterilerinin sosyal medyayı kullanımlarından duydukları memnuniyeti dile getiriken, küçük çaplı iş yerleri için sosyal medyanın düşük maliyetlerinin de yardımı ile oldukça rahat kullanılan bir pazarlama yöntemi olduğunu paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*