15 Kasım 2018

This is Why I’m Broke: İnternetteki En İlginç Ürünler Aynı Yerde

İnternetin en güzel yanlarından biri belki de, günlük hayatınızda karşınıza çıkmayacak ürünleri birkaç tık ile karşınıza çıkarabiliyor olması. Yoksa Batman kostümü şeklinde bir motosiklet elbisesi ya da uçan bir arabayla gün içinde karşılaşmamız ne kadar mümkün olabilirdi. İnternette gezinmekten keyif alan birçok kullanıcı yukarıda söylediğim gibi birçok ürünle zaten karşılaşmışlardır eminim ki.

Bazen bu farklı tasarım ürünleri o kadar ilgi çekici oluyor ki, insanın cebindeki tüm parayı bu ürünlere yatırası geliyor. Birkaç meraklı bilgisayar kurdu da bunun farkına varmış olacak ki, “thisiswhyimbroke.com” adlı bir internet sitesi kurup, içine bu tip ilginç ürünleri doldurmuşlar. Sitenin adı da zaten yaptıkları işi gayet iyi açıklıyor: “işte bu yüzden beş parasızım”.

This is why I’m broke, internet üzerindeki oldukça sıradan, ilginç ve komik ürünleri aynı çatı altında toplayan bir internet sitesi aslında. Site, Amazon ve eBay gibi devlerde satılan veya benzer online alışveriş sitelerinde karşılaştıkları, kullanıcıların ilgisini çekeceklerini düşündükleri ve gerçekten kendine özgün tasarımı olan ürünleri araştırıp, burada yayınlıyor.

Ürünlerin satış fiyatları sitede verilse de site üzerinden doğrudan satış yapılmıyor. Ürünlerin üzerine tıkladığınızda ürünün detaylarını görebiliyorsunuz ve aynı zamanda o ürünün satıldığı internet sitesine yönlendiriliyorsunuz.

Sitede benim karşılaştığım ve tabi ki biraz da kendi zevkim dahilinde gözüme çarpan ilginç ürünlerden bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum. Aslında en ilginci yazının başında da linkini verdiğim uçan araba olabilir. Bir arabaya 279 bin dolar verdikten sonra zaten uçmasını beklemek en doğalı diye düşünmeden de edemiyorum. Sitede yayınlanan bir diğer ilginç ürün de Star Wars hayranlarının oldukça ilgisini çekebilir. Tam anlamıyla olmasa bile yine de onun için ışın kılıcı diyebiliriz. 1,250 milliwatts güce sahip olan bu lazer, kağıtları yakıp balonları patlatabiliyor. eBay’de satılan en ilginç 10 üründen biri olan vampir avlama kiti de bu sitede yer alan ilginç ürünler arasında yer alıyor.

Türkiye’de böylesine ilginç ürünleri bünyesinde bulundurup satan ne yazık ki çok fazla e-ticaret sitesi bulunmuyor. Böyle sitelerin hem sektöre renk katacağını hem de tüketicilerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde yurt dışında fark yaratmış ve kullanıcıların alışkanlıklarını değiştiren bu tip sitelere daha çok yer vermeye çalışacağız.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. teşekkürler..

Fikrini söyle

*