13 Aralık 2018

Tüketicilerin Sadece %24’ü Facebook’taki Mağazalara Güveniyor

F-ticarete tüketicilerin bakış açısını ortaya çıkarmayı hedefleyen araştırmalara bir yenisi daha eklendi.

Online sahtekarlık engelleme sistemi ThreatMetrix‘in araştırma firması Ponemon Institute ile yaptığı bir araştırmaya göre, tüketicilerin sadece %24’ü Facebook‘tan alışverişin güvenli olduğunu düşünüyor.

Ağustos ayında sık sık online alışveriş yaptıklarını belirten 722 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, katılımcıların %53’ü Facbeook üzerindeki mağazaların güvenli olmadığını düşünüyor, %23’ü sosyal medyadan alışverişin güvenli olup olmadığından emin olamazken, sadece %24’lük bir kısım Facebook’un alışveriş için güvenli olduğuna inanıyor.

Araştırmacılar tüketicilerin sadece %20’sinin Facebook’u alışveriş yapılabilecek bir mecra olarak gördüklerini iletirken, sosyal medyada alışverişin oldukça yavaş ilerlediğini, bunun bir sebebinin de henüz pekçok mağazanın sosyal medyada satışla alakalı yeterli plan ve stratejisinin olmaması olduğunu açıklıyorlar.

Araştırmada tüketicilere Google‘ın mı Facebook’un mu alışveriş için daha güvenli olduğu sorulduğunda ise, katılımcıların %51’i Google’ı seçerken, %26’sı Facebook’u daha güvenli buluyor. Tüketicilerin %13’ü iki markanın eşit derecede güvenli olduğunu savunurken, %10’u bu konuda henüz kararsız.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*