15 Kasım 2018

THY’nin QR Kodlu Bayrakları Londra Sokaklarında

Bugünlerde olimpiyat ateşinin ısıttığı Londra sokaklarında Türk Hava Yolları’nın oldukça yaratıcı ve dikkat çekici bir kampanyasının izlerine rastlamak mümkün. Online-Offline entegrasyonuna güzel bir örnek olan son THY kampanyasında, ülke bayraklarından oluşan QR Kodlar tasarlanıp şehirdeki otobüs duraklarına yerleştirildi. QR Flag Challenge adını verdikleri bu yaratıcı kampanya sayesinde, dünyanın dört bir yanından olimpiyatları izlemeye gelen fanlarla güzel bir etkileşim  sağlanmış oluyor.

Yarışmanın nasıl çalıştığına bir göz atarsak: Şehrin dört bir yanına dağılmış 100′den fazla otobüs durağındaki QR kodlu bayrakları bulup akıllı telefonlarıyla okutan yarışmacılar, THY’nin mobil sitesi aracılığıyla check-in yapmış oluyorlar. En fazla ve en farklı sayıda lokasyonda check-in yapan katılımcı, Türk Hava Yolları’nın 200′ün üzerindeki uçuş noktasından dilediğine gidiş-dönüş bileti kazanma şansına erişiyor. Aslında buradaki temel amaç, Türk Hava Yolları’nın uçuş yaptığı farklı destinasyonlarla, olimpiyatlara katılan ülkeler arasındaki ilişkiye dikkat çekip, THY’nin uçuş noktalarının akıllarda yer etmesini sağlamak. Yarışma sonucunda, katılımcı bilet kazanmasa bile THY’nin bayraklı kodlarındaki destinasyonlara uçuş gerçekleştirdiğini bilecektir.

Uygulama katılımcılara, mobil site üzerinden en yakın otobüs duraklarının nerede olduğunu da gösteriyor. Kendi puanınınzın ve genel sıralamanın da sergilendiği kampanyayı ayrıca THY’nin Facebook sayfasından da takip edebiliyorsunuz. THY’nin birçok mecrayı entegre ederek kurguladığı bu eğlenceli uygulama sayesinde daha şimdiden dev stadyumların haricinde, Londra sokaklarında da ayrı bir müsabaka ortamı oluşmuş durumda.

19 Ağustos’a kadar devam edecek olan yarışma, olimpiyatlar için Londra’da bulunan onbinlerce turistin de şehri keyifli bir oyun ile keşfetmelerine vesile oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*