20 Kasım 2018

Timberland 2 Milyar Dolara Satıldı

Timberland, 2 milyar dolara bünyesinde The North Face, Wrangler ve Lee gibi markaların da bulunduğu VF Corporation‘a satıldı. Satın alma işleminin bu senenin üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

VF CEO’su Eric Wiseman, Timberland satın alımının hem uluslararası hem online büyüme için yararlı olacağına inandıklarını iletti. VF CEO’su, Timberland’ın kazancının %50’sinin uluslararası satışlardan geldiğini de ekledi.

Internet Retailer Top 500 listesi 138 numarası VF, 2010’da online satışlardan 120 milyon dolar elde etti.

Timberland, 2010 yılında online satışlarını 2009’a kıyasla %27.3 arttırarak 25.2 milyon dolara yükseltmişti.

VF CEO’su, Timberland’ın VF online ticaret platformlarına entegre olması, gider yönetim sistemleri ve daha iyi fiyatlı ürün temin avantajlarını kullanmaya başlaması ile yılda %10 büyüme yaşamasını planladıklarını iletti. Timberland CEO’su Jeffrey Swartz ise VF’nin dünya çapında tanınmış markaları satın alıp, marka yapısını değiştirmeden büyüme sağlayarak markalara değer kattığını iletti.

VF, kısa bir süre önce 5 yıl içerisinde internet satışlarını 400 milyon dolara çıkarmayı hedeflediğini iletmişti. Firma, yeni şirket satın alımları stratejisi kapsamında, Mart ayında da giyim markası Rock and the Republic Enterprices‘ı 57 milyon dolara bünyesine kattı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*