13 Kasım 2018

Tivibu Çarşı ile TTNET, Televizyon Üzerinden Online Alışveriş Dönemini Başlatıyor

Mete Guney_Abdullah Orkun Kaya_Murat Goksenin Guzel
Geçtiğimiz yıl hazırladığımız 2012-13 Dosyamızda 2013 yılında akıllı TV’lerden yapılan alışverişlerin konuşulacağına dair öngörüler olduğunun üzerinde durmuştuk ve TTNET bugün televizyon üzerinden online alışveriş yapılabilecek yeni hizmeti Tivibu Çarşı’yı düzenlediği bir basın toplantısında tanıttı.

TTNET, Mastercard ve Cordis Network iş ortaklığı ile gerçekleşen proje ile Tivibu Ev kullanıcıları Tivibu Çarşı üzerinden, sadece Tivibu’nun kumandasındaki “interaktif” tuşuna basarak diledikleri gibi TV ekranları karşısından alışveriş yapabilecekler.

TV üzerinden kullanıcılar sisteme dahil olan farklı mağazaları gezebilecek, kataloglardan ürün detaylarını inceleyebilecek ve MasterCard logosu olan tüm kredi kartlarıyla satın alma işlemlerini tamamlayabilecekler.

TTNET’in bu hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların, Tivibu Çarşı’nın internet sayfası üzerinden bir kez kayıt oluşturmaları gerekiyor. Tivibu Çarşı’nın getirdiği yenilikler arasında, ilerleyen zamanlarda Tivibu Ev kullanıcılar dizi veya filmlerde oyuncuların giydikleri ya da kullandıkları aksesuarları da bu platform üzerinden satın alabilecekler.

Bunun yanı sıra markalar, bu platform üzerinde belirledikleri bölgeler üzerinde reklam vererek, hedef kitlelerine de ulaşabilecekler. Tivibu Çarşı ile anlaşan yerel firmalar da kendi reklamlarını bu platform üzerinden yayınlayarak Türkiye genelindeki kullanıcılara ulaşabilme fırsatı yakalayacaklar.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*