21 Kasım 2018

Toplu Etkinlikleriniz İçin Ulaşım Çözümü: Servisciamca.com

ServisciAmca.com insanların internet aracılığıyla gezi turu, doğa yürüyüşü, Üniversite, düğün, nişan, piknik, kurumsal etkinlikler gibi organizasyonlara gidebilmek için ihtiyaçları olan servis araçlarını günün her saati belirledikleri noktalara göndermek için kurulmuş bir proje. ServisciAmca.com üzerinden şuan da İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan, Ankara’dan 36’nın üzerine il noktalarına çıkış yapılmakta. Ayrıca İzmir, Ankara, Antalya illerinde de ilçeler arasında seçim yapılarak servis araçlarını kapınıza kadar çağırabilmektesiniz.

ServisciAmca.com un amacı insanlara en kısa sürede ihtiyaç duydukları gerek koltuk sayısı, gerek servis aracı markası gerek ise ödeme kolaylıkları ile servis aracını belirledikleri tarih, zaman ve yerde insanlarla buluşturmak.

Ali Güngör

Ali Güngör

ServisciAmca.com’un kurusucu Ali Güngör: “Hepimiz iyi biliyoruz ki (babam da bir servis aracı sahibidir) istediğimiz zaman içerisinde servis aracı bulamıyoruz. 2-3 saat sadece servis araçlarını aramak ve fiyat almak ile geçiyor. Ya da anlaşılan servis aracı başka bir işinden dolayı gelemiyor. Biz de kullanıcılar için bu zahmetlerden ve zaman maliyetlerinden kurtarıyoruz. İnternetten çiçek söyler gibi servis aracı söyleyebilmek bir hayaldi belki ama artık gerçek. Çünkü 10.000’nin üzerinde anlaşmalı servis araçlarımız bulunmaktadır. Hedef kitlemiz aslında geniş bir yelpazeden oluşuyor. Hedef kitlemizi kabaca belirtmek gerekirse toplu bir şekilde organizasyon yapan herkese hitap ediyoruz” diyor.

ServisciAmca.com Ali Güngör tarafından Mayıs 2014’de kuruldu. 11 aylık projelendirme ve arz-talep ve Pazar analizleri doğrultusunda profesyonel bir şekilde Ocak2015’de yayına girdi. Ali Güngör Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunudur. ServisciAmca.com Ali Güngör’ün 14. projesi. ServisciAmca.com projesinden önce tenamoda.com da e-ticaret sorumlusuydu.

serv1

Ali Güngör devam ediyor: “ServisciAmca.com’u Atölye15 ile projelendirmeye başladık. Aslında baba mesleği olan servisçilik sektörüne inavasyon getirerek baba mesleğini farklı bir boyutta devam ettirmek istedik. ServisciAmca.com projesinin her karesi özel, itinalı ve profesyonel bir altyapıyla 11 ayda tamamladık. Gerek internet kullanıcılarının fikrini alarak gerek ise servis aracı sahiplerinin fikirlerini alarak farklı kombinasyonlar ve algoritmalar kullanarak en kısa sürede en hızlı bir biçimde rezervasyonlarını nasıl yapabilirler gibi soruların cevaplarını yanıtladık ve hayata geçirdik.

ServisciAmca.com startup ve kuluçka evrelerini tamamladı. Artık tamamen ticari bir faaliyet olarak büyümeye devam ediyor. Hem offline hem de online işler almaya başladı. İş modeli olarak ServisciAmca.com mantığında çalışan firmalar şu an için yok. Ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Var olan siteler kendi araçları ile çalışıyorlar. ServisciAmca.com’un farklarından biri de mevcut anlaşmalı araçlarının hiçbiri kendi bünyesinde değil. Amaç zaten servis aracı sahipleri ile talebi bir araya getirmek. Var olan diğer siteler sadece telefon ya da form ile rezervasyon alırken, ServisciAmca.com kredi kartı ödeme kolaylığı sağlıyor.

serv2

Ali Güngör girişiminin gelir modelini şu şekilde açıklıyor: “Gelir modelimiz içerisinde ServisciAmca.com sadece aracılık hizmeti bedeli almaktadır. Özel belirlediği ya da almayı taahhüt ettiği bir geliri söz konusu değildir. Sadece rezervasyon başına aracılık hizmeti almaktayız. Herhangi bir destek ya da yatırım almadık. Evet ServisciAmca.com yatırım alacaktır. Şuan için erken olduğunu düşünüyoruz. Büyüme hızımıza ve belirlemiş olduğumuz kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda 3. yılın sonunda Türkiye’nin 7 bölgesinin 5 bölgesinde il ilçe ve semt çalışmalarını tamamlamış olacağız.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Nihat der ki:

    Proje bu alandaki bir açığı kapatıyor gerçekten. Fikir ve uygulama olarak da gayet iyi düşünülmüş. Faka alan adı ve isim seçimi bence oldukça yanlış olmuş. İsim amatör ve prfesyonel olmaktan uzak bir duygu uyandırıyor insanda. Daha güçlü bir isim ve alan adı ile başlanmalıydı bence. Başarılar dilerim.

Fikrini söyle

*