18 Kasım 2018

Toplu Taşıma Uygulaması TRAFI Adana, Konya ve Kayseri’ye Geldi

Trafi-mobil-mobil_uygulama-toplu_taşıma

Hızla büyüyen toplu taşıma uygulaması TRAFI, Adana, Konya ve Kayseri’de yolcuların kullanımına sunuldu. Tamamen ücretsiz olan TRAFI sayesinde kullanıcılar en uygun toplu taşıma alternatiflerini, ücret ve süre bilgisiyle birlikte anında öğrenebiliyorlar. Çevrimdışı modu sayesinde TRAFI, internet bağlantısı olmadan da çalışabiliyor.

Toplu taşıma seferlerini anında öğrenmek için

İstanbul, 17 Şubat 2016 Toplu ulaşım teknolojileri ve mobil uygulamalar alanında faaliyet gösteren Litvanya merkezli teknoloji şirketi TRAFI, aynı ismi taşıyan uygulamasına 3 yeni şehri daha dahil etti. Türkiye’nin popüler toplu ulaşım mobil uygulaması TRAFI, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan sonra Adana, Konya ve Kayseri’de de hizmet vermeye başladı. Şehir içinde bir yerden bir yere toplu taşıma araçları ile nasıl gidileceği bilgisini kullanıcılara sunan TRAFI, bu açılımı ile birlikte Türkiye’de aktif olarak hizmet verdiği şehir sayısını 7’ye çıkardı.

Dünyada Brezilya, Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya gibi ülkelerde hizmet veren uygulama Apple iOS ve Android platformlarının yanı sıra ayrıca web’den kullanılabiliyor. Kullanıcılar TRAFI’ye nereden nereye gitmek istediklerini yazdıklarında, uygulama onlara en uygun toplu taşıma alternatiflerini sıralıyor. Üstelik aracın durağa geliş saati, tahmini varış süresi ve ücret bilgisiyle birlikte.

İlgili yazı: https://eticaretmag.com/gooogle-analytics-dogrudan-trafik-kaynaklarini-bulmak-icin-5-zekice-yontem/

Türkiye’ye yayılıyor

TRAFI Türkiye Ülke Müdürü Emir Gelen, özellikle Anadolu kentlerine yönelik yapılanma ve iyileştirme çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini belirtti: “Amacımız, belediyelerimizin ve ilgili ulaşım birimlerinin büyük bir özveri ile işlettikleri ve denetledikleri toplu taşıma araçlarına daha fazla yolcuyu çekerek şehirlerin trafik yükünün çözümüne bir nebze katkı sağlamak, ve şehirleri daha yaşanılabilir bir hale getirmektir. TRAFI ile toplu taşıma kültürünün pekişmesine katkı sağlıyor, bu alandaki farkındalığı elimizden geldiğince artırmaya çalışıyoruz” dedi.

Emir Gelen, TRAFI’nin Türkiye’deki çalışmalarının toplu taşıma ve ulaşım ekosistemindeki tüm paydaşlar için büyük önem taşıdığına dikkat çekti: “Ülkemizdeki belediyeler ve ulaşım birlikleri, ulaşım hizmetleri konusunda çok ileri noktadalar. Adana, Konya ve Kayseri şehirleri, Anadolu açılımımız için lokomotif kentler. Bu şehirlerde TRAFI’yi görmek isteyen çok ciddi bir kullanıcı kitlemiz vardı, ve sonunda başardık.”

İlgili yazı: Yeni başlayanlar için e-ticaret sitesi kurmak

Ulaşımda mobil uygulama kolaylığı

2014 yılında Türkiye’yi sistemine dahil eden TRAFI uygulaması, an itibarı ile Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya, Brezilya ve Türkiye’de toplu taşımaya ilişkin rota ve güzergah bilgisi oluşturuyor. 2014 yılında Apple Türkiye tarafından “En İyi Uygulamalar” arasında listelenen TRAFI, Google tarafından ise “Editör’ün Seçimi” ve “En İyi Geliştirici” ibarelerine layık görüldü.

TRAFI’yi benzer uygulamalardan ayıran en büyük özellik, aktif olduğu şehirlerde yalnız otobüs değil, aynı zamanda metro, tramvay, minibüs, dolmuş, vapur gibi diğer toplu taşıma araçlarını da sorgulamalarına dahil etmesi olarak görülüyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Konya ve Kayseri’de hizmet veren TRAFI’yi, Google Play Store’dan ya da Apple App Store’dan indirebilir, ya da web.trafi.com adresinden kullanabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*