14 Kasım 2018

Toys”R”Us, Çin Başta Olmak Üzere 11 Yeni Pazara Girmeye Hazırlanıyor

Yılbaşının yaklaşmasıyla atağa geçen Toys”R”Us’ın yeni hedefi doğunun e-ticaret devi Çin.

Çin’de bir e-ticaret sitesi açmakla kalmayıp, internet sitelerinin mobil optimizasyonu sonlandıran ve mobil uygulamalarını da yayınlayacak olan Toys”R”Us, Almanya, Japonya ve İngiltere‘nin de dahil olduğu 11 yeni pazara da açılmayı planlıyor.

Toys”R”Us her ne kadar yeni yıla doğru bu atağa geçmiş olsa da, Budist bir ülke olan Çin’de yeni yıl satışlarının patlaması beklenmiyor. Şirketin bu pazara girmesinin asıl nedeni Çin’in büyümekte olan e-ticaret sektörü. Ülkedeki orta sınıf kesimin nüfusunun ve interneti kullananların sayılarının artmasıyla beraber oyuncakçı devi Toys”R”Us da bu pastadan pay alabilmek için kollarını sıvadı.

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsanız birçok şirket Çin’in gelişen e-ticaret pazarına yönelmeye başlamıştı. Bunların başında eBay, Xiu.com ile ortaklaşa çalışarak bu pazara girme çalışmalarına başlamıştı. Bunun yanında Walmart, Çin’de hizmet veren B2C şirketi Yihaodian’ın hisselerinin %51’lik hisseleri satın almıştı.

Yine hatırlatmış olalım: Çin e-ticaret sektörünün lider şirketlerinden Alibaba‘da 11 Kasım tarihinde bir rekor daha kırıp 1 gün içinde 3,1 milyar dolarlık satış gerçekleştirmişti. Asya pazarında oldukça büyük bir etkiye sahip olan Çin, bu yüzden de dünyanın diğer ülkelerinde hizmet veren şirketlerin iştahını oldukça kabartıyor.

Toys”R”Us, sadece bu pazarda yer almaya hazırlanmıyor tabi ki. Akıllı telefonların ve tabletlerin yaygınlaşmasını da göz önünde bulunduran şirket, iOS ve Android için mobil sitelerini ve uygulamalarını da önümüzdeki günlerde kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Avustralya, Avusturya, Hollanda, İsviçre ve Portekiz‘in de içinde olduğu pazarlara da girerek buradaki tüketicilere de ulaşmayı planlayan şirket, Babies”R”Us sitesinin de bu uygulamalara katarak kullanıcıların tek bir uygulama ve internet sitesi üzerinden bu iki siteyi de kullanabilmelerini sağlayacak. Şirket, 6 kıtada 60 ülkeye yayılmış müşterilerine bir de online alışverişlerde ücretsiz teslimat hizmeti sunuyor.

Toys”R”Us’ın dünya genelindeki e-ticaret satış rakamlarını geçen sene 1 milyar dolara çıkarttığını da hatırlatmak gerek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*