13 Kasım 2018

Toys”R”Us Online Alışverişler İçin Fiziksel Mağazada Ödeme Dönemini Başlattı

Dünyanın önde gelen oyuncak ve çocuk ürünleri perakendecisi Toys’R’Us, dün yaptığı açıklama ile 1 Kasım’dan itibaren internetten yapılan alışverişlerin ödemelerinin, şirketin mağazalarında yapılabileceğini duyurdu.

Toys’R’Us’ın Pay In Store (mağazada ödeme) adını verdiği bu uygulama, Toysrus.com ve Babiesrus.com‘da geçerli olacak. Kullanıcılar internetten ürün siparişi verdikten sonra ödeme seçeneği olarak Pay In Store’u seçiyor. Bu işlemden sonra kullanıcının e-posta adresine bir doğrulama postası geliyor ve tüketici bu ileti ile beraber 48 saat içinde Toys’R’Us’ın ABD genelindeki 873 mağazasından birine giderek ödeme yapabiliyor. Fiziki mağazalardaki ödeme koşullarına göre kullanıcılar diledikleri gibi kredi kartı, nakit ya da çek ile ödeme yapabiliyorlar. Kendisine onay maili geldikten sonraki 48 saat içinde ödemeyi yaptıktan sonra da kullanıcının alışveriş işlemi Toys’R’Us tarafından onaylanıyor ve ürün tüketicinin evine kargo ile teslim ediliyor.

Online alışveriş yapmaya çekinen, kredi kartını internette kullanmak istemeyen; fakat alışveriş için de ekstra vakti olmadığından interneti kullanmak isteyen tüketicilere hitap etmek için şirket, böyle bir ödeme sistemi gerçekleştirdiğini iddia etmek mümkün.

Amerika’da yaklaşmakta olan tatil sezonunun şirketin böyle bir ödeme sistemi getirmesine etkisi olmuş olabilir. Sonuçta yeni yıl için çocuklara hediye almak için birçok anne baba seferber olacak ve bu da mağazalardaki stokların tükenmesine sebep olabilir; ancak internetten sipariş vererek tüketiciler stok sıkıntısı çekmeyebilir ve fiziki mağazalardan da diledikleri gibi ödeme yapma fırsatına sahip olabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. dilek der ki:

    Oyuncak dünyası karakteri baz ışık yili oyuncağı elinizde varmı?

Fikrini söyle

*