19 Aralık 2018

Toys R Us’ın Online Hedefi 5 Yılda Satışları İki Katına Çıkarmak

Toys R Us CEO’su Jerry Storch, 2016 yılına kadar online satışlarını 2 katına çıkarmayı planladıklarını belirtti.

Kısa bir süre önce EBay ile ilişkilerini güçlendirmeyi planladıklarını da ileten Storch, 2010 yılında 782 milyon dolara denk düşen online satışlarının, 2016 yılına kadar en az 1.6 milyar dolara çıkmaması durumunda hayal kırıklığı yaşayacağını ekledi.

Online stratejilerini oldukça ciddiye aldıklarını, artık müşterilerin online mağazalarda daha fazla vakit ve para harcadığını ileten Storch, offline ve online mağazalarda neler satıldığı konusunda oldukça dikkatli olunması gerektiğini, çünkü birçok tüketicinin online mağazaları gezmeden offline alışveriş yapmadıklarının ortaya çıktığını ekledi.

Toys R Us’ın 2016 yılı için yaptığı stratejik online satış arttırma planlarının altında 2010 yılında yaşadıkları online satış büyümesi yatıyor.

  • Firmanın 2009 yılında 602 milyon dolar olan online satışları, 2010 yılında %29.9 artış göstererek 782 milyon dolara çıktı.
  • 2009 yılında toplam satışların %4.4’ünü oluşturan online satışlar, 2010 yılında %5.6’ya yükseldi.

Toys R Us, online ticaret platformunu BabyUniverse.com ve eToys.com gibi web sitelerinin satın alımları ile de güçlendirdi. Toys R Us’ın; Toysrus.com, Babiesrus.com, eToys.com, FAO.com ve BabyUniverse.com olmak üzere online satış yaptığı birçok sitesi bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*