10 Aralık 2018

Trendyol.Com Yılda 20 Milyon Ürün Satışı Gerçekleştirdi ve 1,5 Milyar TL Ciro Hedefliyor

Trendyol-pazar_yeri-online_alışveriş-eticaret-online_perakende (2)Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2016 yılının Genç Küresel Lideri seçilen Demet Mutlu’nun kurduğu Trendyol.com, 12 milyon müşteriye yılda 20 Milyon ürün satarak Türkiye’deki e-ticaret siteleri arasında büyük başarı elde etti. Türkiye’de online alışveriş yapan kadınların %70’ine ulaşan trendyol.com, online pazar yeri olarak ciro ve büyüme hızı açısından tüm dünyada istisnai örneklerden biri haline geldi ve 2017 yılında 1,5 milyar TL ciro hedefliyor.

Moda e-ticaretinde sektör lideri olan Trendyol.com’un hedefi modayı herkes için ulaşılabilir kılmak. Bugüne kadar internetten alışveriş yapan kadınların %70’ine ulaşan Trendyol.com, satışının 3’te 2’sini büyük şehirler dışına gerçekleştiriyor ve Türkiye’nin her yerinden her an en güncel moda trendlerine ve yüzbinlerce ürüne erişim fırsatı sunuyor.

Trendyol.com, bugüne kadar dünyanın en önemli teknoloji yatırımcılarından Tiger Global, KPCB ve Avrupa Kalkınma Bankası’ndan yatırım aldı. Trendyol.com’un yatırımcıları aynı zamanda Google, Facebook, Amazon ve Linkedin gibi sektör lideri şirketlere yaptıkları yatırımlarla biliniyor.

İlgili yazı: Mobil Biyometrik Kimlik Doğrulama Mobil Ticarette Yükselişte [Editörden]

Trendyol-pazar_yeri-online_alışveriş-eticaret-online_perakende

Trendyol.com İşbirliği Yaptığı Markaları Büyütüyor

Her ay 35 milyon ziyaret alan site, yılda 2000’den fazla yerli ve yabancı markanın satışını gerçekleştiriyor. Günde 55 bin siparişi müşterilerine ulaştıran Trendyol.com’da tüm alışverişlerin %40’ını yeni sezon ürünleri oluşturuyor.

Çalıştığı birçok marka için önemli bir satış kanalı haline gelen Trendyol.com markaların bilinirliklerinin artmasına da katkı sağlıyor. Trendyol.com’da birçok marka 1 günlük online satış ile tüm fiziksel mağazalarının 1 haftalık satışından daha fazla ciro elde ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*