20 Kasım 2018

TripAdvisor İlk Çeyrek Cirosunda %23 Artış

Ülkemizde de hem yurtdışından gelecek olan turistlerin ülkemiz merkezli oteller bulmalarında hem de yerli turistlere otel önerilerinde bulunmada sıklıkla kullanılan bir kaynak olan, aynı zamanda online seyahat paketleri satışları da sunan dünyanın en büyük seyahat yorumlama sitelerinden TripAdvisor, 2012 ilk çeyrek verilerini paylaştı.

Kısa bir süre önce Google Flight ile rekabet koşullarında haksızlığa yol açtığı nedeniyle Google’ı Avrupa Rekabet kuruluna şikayet eden site, ilk çeyrekte oldukça başarılı rakamlara ulaştı.

İlk çeyrekte cirosunda geçtiğimiz senenin aynı çeyreğine oranla %23 artış gösteren firma tarafından paylaşılan detaylı 2012 ilk çeyrek verileri ise şöyle;

  • İlk çeyrek cirosu 183.7 milyon dolara çıkarak 2011 son çeyreğine kıyasla %33, 2011’in ilk çeyreğine oranla ise %23 artış gösterdi.
  • Net karlılık bir önceki çeyreğe kıyasla %118, 2011’in ilk çeyreğine kıyasla ise %2 artış göstererek 48.1 milyon dolara yükseldi.
  • Tıklama başına reklamlardan sağlanılan kazanç 144.9 milyon dolara çıktı. Bu oran 2011 ilk çeyrek rakamının %20 yukarısında. TripAdvisor tıklama reklamlarının ilk çeyrek cirosunun %79’unu oluşturduğunu açıkladı.
  • Display reklamlarından sağlanan kazançta ise bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla %17 artış gözlemlendi. Bu tarz reklamlardan sağlanılan kazanç 21.6 milyon dolara çıkarak toplam cironun %12’sine ulaştı.

TripAdvisor, ilk çeyrekte bünyesinde bulunan kullanıcı yorum sayısının 60 milyona ulaştığını açıklarken, sitesine dakikada ortalama 40 yeni yorumun eklendiğini paylaştı. Site yetkilileri, ilk çeyrek verilerinden memnuniyetlerini de dile getirirlerken, takip eden çeyreklerde de başarı grafiğini devam ettirmeyi hedeflediklerini açıkladılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*