21 Kasım 2018

Google’ın Seyahat Atağından Rahatsız Olan TripAdvisor Trafiği Bing’de Arıyor

Google‘ın önce uçak bileti arama hizmetini yayına sokması, ardından seyahat hizmetlerine ağırlık vereceğinin sinyallerini vermesi, TripAdvisor’ın da aralarında olduğu birçok seyahat sitesini rahatsız etmişti.

Otel ve eğlence mekan değerlendirmeleri ile oldukça geniş bir içeriğe sahip olan TripAdvisor, seyahat hizmetleri de sunmaya başlayarak, kullanıcılarının hem otel ve uçak bileti bulabilecekleri, hem de bu hizmetlerle ilgili değerlendirmeleri okuyabilecekleri oldukça geniş kapsamlı bir içerik kaynağı. TripAdvisor, aynı zamanda Google’ın en büyük reklam müşterilerinden bir tanesi.

Bir süre önce Google tarafından satın alınmak istenildiğine dair dedikodular da çıkan TripAdvisor, Google’ın seyahat atağından oldukça rahatsız olduğunu Bing‘den reklam ile trafik satın almaya başlayarak gösterdi.

TripAdvisor, Microsoft‘a ait arama motoru Bing’in hizmetlerinden yararlanmaya başlayarak, Google’ın kendi lehine kullanmaya başladığı seyahat trafiğine farklı kaynaklardan ulaşmanın yollarını aradığını göstermiş oldu.

Toplam cirosunun yaklaşık %35’ini reklam giderlerine ayıran TripAdvisor’ın, bu harcamaların bir kısmını Google yerine Bing’e yapacak olmasının Google tarafından nasıl karşılanacağını hep beraber göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*